stat
Impreza już się odbyła

Poznaj Lexusa LC 500 Convertible jako pierwszy w Polsce!

Lexus LC 500 Convertible premierowo w Lexus Trójmiasto w dniach 10-11 lipca 2020

Zarówno kabriolet LC Convertible, jak i coupe LC stanowią doskonały przykład ewolucji Lexusa w stronę marki luksusowego stylu życia, która oferuje swoim klientom radość z jazdy i emocje wzbogacające ich doświadczenia.

Nadwozie nowego modelu łączy w artystycznym duchu charakterystyczną sylwetkę coupe z unikalnym stylem kabrioletu. Twórcy projektu wnętrza uwzględnili w swojej pracy, w jaki sposób elementy takie jak pokrywa składanego dachu czy tapicerka foteli tworzą całość z designem nadwozia, patrząc na samochód z zewnątrz.

Podobnie jak sportowe coupe LC 500, nowy LC 500 Convertible wyróżnia się świetnymi osiągami, dając poczucie jedności z otoczeniem i wzmacniając niezapomniane wrażenia dzięki jeździe z otwartym dachem. Strukturę nadwozia wzmacniają rozpórki o optymalnym kształcie i rozmieszczeniu, które zwiększają pewność prowadzenia podczas dynamicznej jazdy. Silnik V8 rozpędza samochód w przyjemny, linearny sposób. LC 500 Convertible jest wyposażony w ogrzewanie szyi oraz osłonę przeciwwiatrową, które zwiększają komfort i ciszę we wnętrzu pomimo otwartego dachu.

Budzący zachwyt design, odzwierciedlający charakterystyczną dla Lexusa koncentrację na szczegółach.

Projekt nadwozia oparty na coupe LC zachowuje doskonałą aerodynamikę i optymalny rozkład masy oraz łączy piękno z funkcjonalnością. Miękki, składany dach nadaje autu unikalną sylwetkę i sportowy charakter, zarówno z rozłożonym dachem, jak i z otwartą kabiną. Linia pokrywy bagażnika została uniesiona i poszerzona, by stworzyć dynamiczną bryłę widzianą od boku i podkreślić nisko położony środek ciężkości.

Aby utrzymać piękną sylwetkę samochodu po otwarciu dachu, jego konstrukcja po złożeniu jest chowana pod zintegrowaną pokrywą. Czterowarstwowy, miękki dach został tak zaprojektowany, aby zachować opadającą linię coupe, a jego konstrukcja wspierająca nie jest widoczna spod materiału.

Faktura tkaniny została tak dobrana, aby zapewnić optymalne napięcie bez zagnieceń oraz bardzo dobrą izolację od hałasów.

Gama kolorów nadwozia i dachu, a także eleganckie odcienie wnętrza, zostały pieczołowicie dobrane i skomponowane, by odpowiedzieć na różne upodobania stylistyczne i style życia nabywców Lexusa LC.

Wnętrze zdobią stopniowane pikowania i perforacje w górnej części foteli oraz logo L z tyłu zagłówków. Praca mechanizmu dachu podczas otwierania i zamykania jest precyzyjnie kontrolowana, wzmacniając poczucie jakości i bezpieczeństwa.

Ruch dachu i pokrywy został zsynchronizowany, jest przy tym elegancki i naturalny, a jednocześnie cały proces przebiega najszybciej w segmencie.

Dach można otwierać i zamykać również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h, zaś animacja wyświetlana na ekranie pomiędzy zegarami pozwala kierowcy obserwować pozycję dachu bez odwracania głowy.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Najczęściej czytane