Wiadomości

Profesjonalny trening na torze dla amatorów. Przed nami Track Day

Track Day na Autodromie Pomorze już 26 października.
Track Day na Autodromie Pomorze już 26 października. fot. facebook / Autodrom Pomorze

W najbliższą sobotę, 26 października, na Autodromie Pomorze w Pszczółkach odbędzie się Track Day. To trening na profesjonalnym torze wyścigowym zorganizowany z myślą o amatorach czterech kółek. Dla 45 uczestników całodniowego wydarzenia będzie to świetna okazja, aby podnieść swoje umiejętności, ale też nieco wyszaleć się na zamkniętym i zabezpieczonym torze. Z racji ogromnego zainteresowania organizatorzy już teraz myślą o kolejnych edycjach.Czy chciał(a)byś wziąć udział w treningu na profesjonalnym torze?

tak, bardzo chętnie 83%
raczej tak, postaram się zapisać na kolejne edycje 6%
raczej nie, cena odstrasza 6%
nie, świetnie prowadzę auto, nie jest mi to do niczego potrzebne 5%
zakończona Łącznie głosów: 389
W Track Day weźmie udział dokładnie 45 kierowców. Lista uczestników została już zamknięta, a każdy z chętnych musiał wykupić "wjazdówkę" w kwocie 180 zł. Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże, bo organizatorzy wciąż otrzymują zapytania o możliwość zwiększenia liczby miejsc.

- Nie spodziewaliśmy się, że bilety na to wydarzenie rozejdą się w takim tempie. To dla nas świetne rozeznanie w skali potrzeb. Widać, że kierowcy potrzebują takich treningów - wyjaśnia Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Podczas Track Day uczestnicy we własnych autach będą mogli pozwolić sobie na bardziej agresywną jazdę na kilometrowej nitce toru. Każdy z nich wyjdzie na tor kilkukrotnie, a każda z sesji będzie trwała około siedmiu minut.

- Nasz tor nie jest torem długim i szybkim, ale za to jest torem wymagającym. Zmusza kierowcę do wysiłku, do maksymalnej koncentracji, myślenia, pracy rąk i nóg. Podczas najbliższego Track Day kierowcy otrzymają wsparcie instruktora techniki jazdy i kierowcy rajdowego - Macieja Pawelca. Będzie to rodzaj szkolenia, a jednocześnie okazja do rozładowania motoryzacyjnej adrenaliny, spotkania z innymi fanami motosportu - dodaje.
Jest dobra wiadomość dla osób, które nie załapały się na nadchodzącą edycję Track Day. Autodrom Pomorze będzie organizował więcej takich imprez.

- Każdy chyba słyszał o kierowcy, który swoją brawurową jazdę tłumaczył tym, że chciał sprawdzić, "w ile" samochód dobija do prędkości 100 km/h. Kierowcy organizują się na forach czy grupach w mediach społecznościowych, aby "polatać po mieście". Jak widać, w społeczeństwie drzemią ogromne pokłady adrenaliny, a kierowcy szukają dla niej ujścia. Dlatego też Autodrom Pomorze odpowiada na te potrzeby i otwiera cykl imprez motoryzacyjnych dla amatorów, klientów indywidualnych - tłumaczy Nowak.
Kierowcy, którzy wezmą udział w Track Day, muszą posiadać prawo jazdy kat. B oraz ważną polisę OC.

Dodatkowo chcemy, aby na Autodromie Pomorze doszkalało się jak najwięcej kierowców. Dlatego zdecydowaliśmy się obniżyć ceny szkoleń na płytach poślizgowych, a od listopada sezonowo również wprowadzimy niższe ceny na wynajem toru na indywidualną jazdę własnym autem - zakończył.

Sprawdź się

Czym jest immobilizer?