• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prowadził auto pod wpływem ponad 3 promili

mJ
9 lipca 2024, godz. 10:00 
Opinie (57)
Nieoznakowany radiowóz policji w akcji. Nieoznakowany radiowóz policji w akcji.

W miniony weekend na terenie Gdańska policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był pod wpływem ponad 3 promili, drugi był sprawcą kolizji, a trzeci miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Wśród zatrzymanych byli także trzej kierujący, którzy mieli sądowe zakazy. Jeden z nich był sprawcą wypadku drogowego.Czy posiadasz alkomat?

W nocy z piątku na sobotę gdańscy policjanci ruchu drogowego pojechali na skrzyżowanie ul. Chłopskiej z PiastowskąMapka, gdzie miało dojść do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 24-letni sprawca kolizji kierujący skodą fabią jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem ponad 0,6 promila alkoholu. 24-latek został przewieziony do komisariatu, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd odholowano na parking strzeżony.

W sobotę tuż przed godz. 13 na al. ZwycięstwaMapka policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego renault, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie legitymowania 39-latka z Gdańska okazało się, że od czerwca 2022 r. mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Gdańszczanin za niekorzystanie z pasów został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i 5 pkt karnymi. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jego pojazdu, z uwagi na brak badań technicznych.

Tu kupisz porządny alkomatTego samego dnia o godz. 16:30 na ul. SłowackiegoMapka policjanci Wydziału Konwojowego KWP w Gdańsku podjęli interwencję wobec kierującego skodą octavią. Po wylegitymowaniu 38-latka z Gdańska, który siedział za kierownicą auta, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do marca 2025 r.

Ponad 3 promilePo godz. 23 policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że Tunelem pod Martwą WisłąMapka w kierunku al. Płażyńskiego jedzie samochód marki Renault, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze ruszyli we wskazany rejon i w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kierujący renault zaparkował na ul. Góreckiego. Policjanci na miejscu wylegitymowali 40-letniego obywatela Ukrainy, który siedział za kierownicą auta. Mężczyzny mówił niewyraźnie i czuć było od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Ukrainy był pod wpływem ponad 3 promili alkoholu. 40-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dwa sądowe zakazyW niedzielę przed godz. 5 policjanci drogówki pojechali na ul. SpacerowąMapka, gdzie doszło do wypadku drogowego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 32-latek z powiatu gdańskiego kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w latarnię, po czym obrócił się na prawy bok i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący oraz pasażer pojazdu marki VW. Podczas sprawdzania danych kierującego policjanci ustalili, że mężczyzna ma dwa zakazy sądowe kierowania pojazdami, z których jeden obowiązywał go do sierpnia 2024 r., natomiast drugi do maja 2026 r. Dodatkowo z uwagi na podejrzenie, że 32-latek znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, została mu pobrana krew do dalszych badań.W niedzielę po godz. 15 na ul. Trakt św. WojciechaMapka patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 33-latka z Gdańska kierującego dostawczym fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. W trakcie interwencji i legitymowania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości i podał dane swojego brata. Okazało się, że 33-latek decyzją administracyjną ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a dodatkowo jest pod wpływem 0,6 promila alkoholu. Za przekroczenie prędkości i wprowadzenie w błąd policjantów został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 900 zł i 7 pkt karnymi. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Środki odurzająceTest na obecność środków odurzających w organizmie. Test na obecność środków odurzających w organizmie.
W poniedziałek po godz. 8 na ul. SucharskiegoMapka funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 32-latka z Nowego Miasta Lubawskiego kierującego VW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/ h. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, które wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Potwierdziło to badanie testerem. W szpitalu pobrano kierowcy krew do dalszych badań. Podczas sprawdzania danych 32-latka okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, a jego pojazd odholowano.

Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest ABS?

 

Najczęściej czytane