• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Prowadzisz auto po alkoholu? Powinieneś siedzieć za kratkami"

Andrzej
2 marca 2024, godz. 12:00 
Opinie (224)
Osoby, które decydują się prowadzić auto po alkoholu, powinny mieć z tyłu głowy, że ich idiotyczna decyzja może mieć swój finał w więzieniu. Osoby, które decydują się prowadzić auto po alkoholu, powinny mieć z tyłu głowy, że ich idiotyczna decyzja może mieć swój finał w więzieniu.

Co poniedziałek czytam na portalu Trojmiasto.pl policyjne raporty z weekendu. I jestem przerażony liczbą pijanych kierowców na naszych drogach. Jeszcze bardziej przeraża mnie fakt, że policji udaje się wyłapać zapewne tylko promil takich kierowców - napisał pan Andrzej, czytelnik portalu Trojmiasto.pl, który uważa, że kary za jazdę na podwójnym gazie są zdecydowanie za niskie. "Miejsce pijanych kierowców jest w więzieniu".Czy pijani kierowcy powinni trafiać bezpośrednio do więzienia?

Poniżej wiadomość, którą otrzymaliśmy od naszego czytelnika, pana Andrzeja, na redakcyjną skrzynkę mailową.

Mam wrażenie, że coraz więcej osób pozwala sobie wsiąść za "kółko" po kieliszku. To przerażające. Co rusz czytam w mediach, w tym także na waszym portalu, o kolejnym pijanym kierowcy, który został zatrzymany przez policję, a w bardziej tragicznych okolicznościach - spowodował śmiertelny wypadek.

Bywa, że pijani kierowcy wpadają podczas obywatelskiego zatrzymania - i chwała wszystkim osobom, które, napotykając pijanego kierowcę, nie odwracają głów, tylko biorą sprawę w swoje ręce. Z reguły większość myśli sobie: to nie moja sprawa, na pewno ktoś go zaraz zatrzyma. Problem w tym, że zanim ktoś inny go zatrzyma, może zabić niewinną osobę.Dlaczego ludzie decydują się po alkoholu prowadzić auto? Nie mam pojęcia. Może nie obawiają się ewentualnych konsekwencji?

Kara pieniężna - kasa zawsze się znajdzie, nawet jeśli to maksymalna kara 60 tys. zł, punkty karne - po roku znikną, bezwzględny zakaz prowadzenia aut do nawet 15 lat - całkiem mocne, ale stawiam, że taka osoba nie wytrzyma bez prowadzenia samochodu tak długo, złamie się i będzie prowadziła bez uprawnień. No i w końcu kara więzienia, która powinna być batem na takich kierowców, ale mam wrażenie, że nie jest. Te kary są po prostu za słabe.Może po prostu - napiszę brutalnie - pijaków za kierownicą powinno się bezwzględnie osadzać w więzieniach na dobrych kilka lat? To samo tyczy się osób zażywających narkotyki. Może wtedy zmądrzeją, dostaną nauczkę i nie będą śmiertelnym zagrożeniem na drogach. Bez zawiasów, bez migania. Jeśli wsiadasz "za kółko" na podwójnym gazie, to musisz mieć z tyłu głowy, że twoja idiotyczna decyzja może zakończyć się za kratkami.

Na koniec dodam, że przeraża mnie również fakt, że spory procent wyłapanych przez policję kierowców stanowią obcokrajowcy ze Wschodu.

Andrzej

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (224)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Audi?

 

Najczęściej czytane