• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przejazd zabytkowych Rolls-Royce'ów (1 opinia)

20-Ghost Club, klub zrzeszający właścicieli Rolls-Royce'ów zbudowanych przed 1940 r., swoim przejazdem po Polsce uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie, którego organizację wspiera także polska sekcja Rolls-Royce Enthusiasts´ Club, odbędzie się w Gdańsku 25 czerwca.

Czterdzieści Rolls-Royce'ów sprzed 1940 roku wystartuje z Gdańska, przejedzie przez Warszawę, Kraków, Niemczę i Jelenią Górę. Sporą reprezentację będą stanowiły egzemplarze Silver Ghostów, które powstały przed i po I Wojnie Światowej, jak również modele z lat 20. oraz 30., 20/25HP, 25/30HP, a także Phantomy I, II oraz III.

Te wyjątkowe samochody będzie można podziwiać na drogach, jak również podczas wizyty w Gdańsku 25 czerwca, w Warszawie 28 czerwca oraz w Krakowie 29 i 30 czerwca. Od 2 do 5 lipca będą na Dolnym Śląsku.

Sir John Stuttard, przewodniczący 20-Ghost Club, powiedział: "Mamy zaszczyt pogratulować Polsce setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą odkrywania tego wspaniałego kraju, zaczynając od północy i kończąc w południowej jego części."

Zabytkowe egzemplarze Rolls-Royce'ów przywołują w Polsce obrazy dwóch politycznych i wojskowych przywódców: Marszałka Piłsudskiego w modelu Phantom II odbierającego honory od kawalerzystów na krakowskich ulicach, czy też Władysława Sikorskiego w Phantomie III. Oba samochody stanowią obecnie część prywatnych kolekcji.

Piotr Fus, współwłaściciel dealerstwa Rolls-Royce Motor Cars Warszawa powiedział: "Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę w Polsce te wyjątkowe Rolls-Royce'y. Każdy z nich jest dowodem na to, że aura ponadczasowej elegancji jest nieodłączną cechą wszystkich generacji Rolls-Royce'ów."

Dodatkowe informacje:

20-Ghost Club został stworzony w 1949 r. przez właścicieli chcących zachować w możliwie najlepszym stanie te egzemplarze Rolls-Royce'ów sprzed 1940 roku, które ich zdaniem mogły ulec zniszczeniu. Nazwa klubu pochodzi od samochodów, które były w rękach założycieli - legendarnego 40/50 HP Silver Ghosta oraz mniejszego 20 HP. Jest to najstarszy klub Rolls-Royce'a na świecie.
www.20-ghost.org

RREC
Rolls-Royce Enthusiasts' Club (RREC) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą właścicieli i wielbicieli samochodów marki Rolls-Royce. Klub powstał w 1957 roku i ma obecnie ponad 10 tys. członków z ponad 50 krajów. Organizacja posiada plany konstrukcyjne wszystkich zabytkowych modeli Rolls-Royce'a i wykorzystując własny warsztat oraz archiwa edukuje wielbicieli, właścicieli i mechaników. W ten sposób propaguje dziedzictwo Henry'ego Rollsa. Siedziba główna klubu znajduje się w The Hunt House w Paulerspury w Northamptonshire w Anglii.
www.rrec-poland.pl/pl/

Silver Ghost
Wprowadzenie modelu Silver Ghost sprawiło, że znakiem rozpoznawczym marki Rolls-Royce stała się doskonałość, pewność oraz jakość. Jak pisał magazyn Autocar w 1907 roku: "silnik pod maską jest cichy niczym maszyna do szycia... gładko przyspiesza; pasażer siedzący na przednim bądź tylnim siedzeniu ma poczucie jakby nie jechał, a płynął ponad drogą."

Określenie "płynięcia" zawiera w sobie tę unikalną mieszankę olbrzymiej dostępnej mocy i niezwykłej wygody, z której marka Rolls-Royce jest znana od 90 lat.

Silver Ghost zadebiutował w 1907 roku i był produkowany do 1925. Linię produkcyjną opuściło 7870 egzemplarzy tego modelu. Sam Royce uznał, że jest to najlepszy samochód, który kiedykolwiek stworzył i stał się znany jako "najlepszy samochód świata".
Spośród wszystkich Rolls-Royce'ów sprzed 1939 roku, Silver Ghost jest uznawany za najbardziej wymagający zarówno w utrzymaniu, jak i prowadzeniu. Wynagradza to jednak nie tylko fascynującymi detalami konstrukcyjnymi, ale także radością jazdy.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • przejazd RR

    Proszę o podanie informacji gdzie i o której godzinie będzie można zobaczyć te auta.

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia