• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przymrozek sparaliżował Trójmiasto. Dziewięć kolizji w trzy godziny

Szymon Zięba
16 listopada 2023, godz. 12:15  Raport
Opinie (296)
W karambolu na Rakoczego udział brało 10 aut. W karambolu na Rakoczego udział brało 10 aut.

Pierwsze przymrozki w Trójmieście dały się we znaki kierowcom. Od wczesnych godzin porannych na drogach panował chaos, dochodziło do stłuczek, wypadków, a nawet karamboli. W największym - przy ul. RakoczegoMapka - udział wzięło dziesięć aut.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj RaportPierwszy przymrozek w Trójmieście zaskoczył kierowcówWymieniłe(a)ś już opony na zimowe?

Przepis na paraliż na drogach okazuje się bardzo prosty: wystarczy mżawka w nocy, mróz o poranku i kierowcy, którzy rozleniwieni ciepłą jesienią najwyraźniej nie pomyśleli jeszcze o wymianie opon letnich na zimowe.

Efekty tej mieszanki można było oglądać (o ile się w niej nie uczestniczyło) w Raporcie z Trójmiasta, gdzie czytelnicy regularnie informowali o kolejnych stłuczkach, poślizgach, dachowaniach czy wypadkach.

Ślisko na chodnikach (5 opinii)

Piękny dziś widok za oknem lecz na chodnikach należących do miasta piasku ani widu ani słychu że się zmieni straz miejska to porazka zero interwencji skutecznych ludzie się przewracają łamią na sorach oblężenie mają chirurdzy ortopedzi oby gipsu nie zabrakło ciężkie czasy nastały w tym mieście
Piękny dziś widok za oknem lecz na chodnikach należących do miasta piasku ani widu ani słychu że się zmieni straz miejska to porazka zero interwencji skutecznych ludzie się przewracają łamią na sorach oblężenie mają chirurdzy ortopedzi oby gipsu nie zabrakło ciężkie czasy nastały w tym mieście Zobacz więcej

Stłuczki, poślizgi, wypadki i dachowania w TrójmieścieZaczęło się od kolizji na Obwodnicy Południowej Gdańska, gdzie w stłuczce udział brały dwie ciężarówki. Na miejsce trzeba było ściągać holownik.

Holownik usuwał skutki kolizji na obwodnicy południowej.Potem rozbiło się auto na wysokości Wzgórza św. Maksymiliana w Gdyni.

Skutki wypadku na Wzgórzu św. Maksymiliana.Wisienką na torcie okazał się jednak wypadek przy ul. Rakoczego, w którym udział brało dziesięć aut.Wypadek na Rakoczego.Skutki wypadku na Rakoczego.- Dziś rano w Gdańsku w ciągu trzech godzin doszło do dziewięciu kolizji, a ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Trudne warunki na drogach w Gdańsku, Gdyni i SopociePolicjanci przypominają, że zmieniające się warunki na drogach, wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu i przymrozki stanowią nie tylko duże utrudnienie dla kierowców, lecz także niosą ze sobą niebezpieczeństwo.

Opady śniegu z deszczem i śliska nawierzchnia zmniejszają przyczepność kół do podłoża i wydłużają drogę hamowania każdego pojazdu. Właśnie w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do trudnych warunków drogowych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (296)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Ferrari?

 

Najczęściej czytane