Wiadomości

Ranking TOP 10: wraki na ulicach Trójmiasta

Nie mają szyb, lusterek, kół, lamp, masek, podzespołów silnika, a wnętrza niektórych z nich są rozkradzione i wypatroszone. Wyglądają paskudnie, są zagrożeniem dla dzieci, a do tego - nierzadko wrośnięte w ziemie - blokują miejsca na osiedlowych parkingach. Mowa oczywiście o zniszczonych i zdewastowanych, motoryzacyjnych maszkarach, które nie przestają straszyć w Trójmieście. Dzięki waszej pomocy stworzyliśmy ranking TOP 10.Który wrak prezentuje się najgorzej?

Daewoo Lanos 3%
Alfa Romeo 166 2%
BMW serii 3 6%
VW Polo 1%
VW Golf 4%
Renault Megane 6%
Volvo S80 16%
Opel Vectra 4%
Audi S80 4%
Seat Cordoba 54%
zakończona Łącznie głosów: 667
Na początku marca opublikowaliśmy artykuł o wrakach zalegających na placu przy pętli Łostowice Świętokrzyska. Poprosiliśmy was o pomoc i podanie trójmiejskich lokalizacji, w których niszczeją zdezelowane pojazdy. W komentarzach pod tekstem pojawiło się bardzo dużo propozycji. Losowo wybraliśmy kilkanaście z nich i stworzyliśmy zestawienie TOP 10 wraków Trójmiasta.

Przy każdym z wytypowanych pojazdów wskazaliśmy dokładną lokalizację. Głęboko wierzymy, że już niebawem stosowne służby zrobią z nimi porządek.

Warto dodać, że gdańscy urzędnicy zachęcają do zgłaszania przez mieszkańców wraków. Można to zrobić, korzystając z pomocy Gdańskiego Centrum Kontaktu.

10. Daewoo Lanos


Gdańsk, przy al. Jana Pawła II

Nasze zestawienie otwiera leciwy Daewoo Lanos, który zaparkowany jest na Zaspie, na jednym z dzikich parkingów. Na tym samym placu natknąć można się na więcej wysłużonych "perełek". Tuż obok stoją dwa dostawczaki marki Volkswagen: LT i Transporter.

9. Alfa Romeo 166


Gdańsk, ul. Świętokrzyska

Miejsce 9. przyznaliśmy Alfie Romeo, o której głośno było w naszym poprzednim artykule o wrakach. Niestety z dnia na dzień model 166 niszczeje coraz bardziej.

8. BMW serii 3 E46 Coupe


Gdańsk, przy ul. 3 Maja

Na ładne - niegdyś - BMW natrafiliśmy na dzikim parkingu przy placu Zebrań Ludowych. Coupe straciło wszystkie koła, pas przedni i wnętrze.

7. Volkswagen Polo


Gdynia, ul. Partyzantów

Brak szyby, kół i rozkradziony środek - tak wygląda VW Polo, które straszy mieszkańców ul. Partyzantów w Gdyni. Na stercie śmieci zalegających we wnętrzu pojazdu można znaleźć np. stary komputer.

6. Volkswagen Golf


Gdynia, przy ul. Śląskiej

Kolejny zdezelowany Volkswagen w Gdyni. Tym razem to Golf, który również stracił szyby i koła. Co ciekawe, straż miejska interesowała się tym wrakiem, bo na jego szybie zostawiła informację o usunięciu pojazdu na koszt właściciela. Ma to nastąpić jeszcze w marcu.

5. Renault Megane


Gdynia, ul. Morska/Warszawska

Renault Megane / Gdynia
Renault Megane / Gdynia fot. Trojmiasto.pl
Zdewastowane Renault Megane prawdopodobnie zostało porzucone na placu przy skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Warszawskiej w Gdyni. Wygląda paskudnie.

4. Volvo S80


Gdańsk, przy ul. Czyżewskiego

Miejsce tuż za podium przyznaliśmy Volvo S80. Auto zalega na niewielkim parkingu zlokalizowanym na granicy Gdańska i Sopotu. Ktoś z komory silnika zrobił sobie... śmietnik. Podobnie zresztą wygląda rozkradzione wnętrze szwedzkiej limuzyny.

3. Opel Vectra


Gdynia, ul. Morska/Warszawska

Opel Vectra / Gdynia
Opel Vectra / Gdynia fot. Trojmiasto.pl
Na tym samym placu, na którym stoi wspomniane wyżej Renault Megane, natknęliśmy się na inny wrak - Opla Vectrę. To według naszej oceny numer 3 rankingu.

2. Audi 80


Gdańsk, przy ul. Piecewskiej

Na drugim miejscu podium melduje się Audi 80. Auto stoi na płatnym parkingu przy kościele w dzielnicy Piecki-Migowo.

1. Seat Cordoba


Gdańsk, ul. Źródlana

Naszym bezapelacyjnym numerem 1. jest Seat Cordoba. Auto zostało porzucone na placu przy jeziorze Jasień. Zniszczony pojazd prawdopodobnie najpierw został zdewastowany, a następnie posłużył jako śmietnik. Przyznajcie, to bardzo smutny widok.

Czytaj także: Co zrobić, żeby odholowano wrak z ulicy?

Legalne demolowanie samochodu

Opinie (99) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Której marki modelem jest Mustang?