• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rzetelny skup aut i import z USA

27 marca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Auto Top w ciągu pięciu tygodni sprowadzi dla ciebie wymarzony samochód ze Stanów Zjednoczonych. Auto Top w ciągu pięciu tygodni sprowadzi dla ciebie wymarzony samochód ze Stanów Zjednoczonych.

Chcesz szybko i w dobrej cenie, bez wystawiania ogłoszenia w internecie, sprzedać swój samochód? A może chciałbyś sprowadzić interesujący model w atrakcyjnej cenie ze Stanów Zjednoczonych? Skorzystaj z usług firmy Auto Top z Gdańska. O szczegółach działalności opowiedział odpowiedzialny za skup pojazdów - Adam Góral.Trojmiasto.pl: na naszym portalu firmę Auto Top oceniło kilkudziesięciu klientów. Średnia ocen jest rewelacyjna i wynosi 9,3 na 10. Rzetelność - to recepta waszego sukcesu?

Adam Góral: Niestety, ale branża, w której działamy, cechuje się bardzo niską jakością obsługi klienta. Nasza firma cały czas ma to na uwadze, dlatego sumiennie pracujemy nad tym, aby nie wypaść z czołówki. Jak pokazują wyniki, od 11 lat wychodzi nam to całkiem nieźle. Duży nacisk kładziemy na to, aby podczas transakcji zadowolone były dwie strony - sprzedający i kupujący. Wiele firm obiecuje przez telefon góry złota, a gdy wreszcie pojawią się u klienta - kilka godzin po planowanym czasie przyjazdu - okazuje się, że z tej góry złota zostaje naparstek srebra. My dbamy o to, żeby klient, który skorzystał z naszych usług, polecał nas innym, ale i wrócił do nas, gdy pomyśli o zbyciu swojego auta.

Wasza działalność w głównej mierze opiera się na skupie aut. Czy skupujecie wszystkie samochody?

W obecnej chwili skupujemy już wszystkie samochody - od tych bardzo drogich, po pojazdy nadające się wyłącznie na złom. Dodam tylko, że to nasi pracownicy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pojawiają się pod wskazanym przez klienta adresem, a nie odwrotnie. Zależy nam, aby jak najbardziej ułatwić sprzedającemu przebieg całej transakcji.

Załóżmy, że klient chce wam sprzedać auto, którego średnia wartość na portalach sprzedażowych oscyluje w granicach 10 tys. zł. Ile jesteście w stanie realnie zapłacić za jego samochód?

Od takiej kwoty odejmujemy z reguły 15 proc. Bywa, że już na miejscu wyłapujemy uszkodzenia i niesprawne podzespoły, o których klient zapomniał nam powiedzieć telefonicznie. Wówczas pomniejszamy cenę odkupu o koszty niezbędnych napraw, które musimy przeprowadzić. Czasami konkurencyjne firmy celowo zawyżają wycenę auta tylko po to, aby klient wybrał właśnie ich. W rzeczywistości po przyjeździe oferowane są zdecydowanie mniejsze kwoty. Taki zabieg ma na celu "zmęczyć" klienta, który w celu pozbycia się problemu prawdopodobnie i tak wybierze tę ofertę, gdyż wykonał już tyle połączeń, że przystaje na takie propozycje. Muszę jednak przyznać, że większość dzwoniących klientów uznaje naszą propozycję jako najlepszą na rynku.

Jak długo trwa wycena auta? Czy klient może negocjować cenę?

Wycena trwa maksymalnie 10 minut. Oczywiście negocjacje są częścią tego rynku i są bardzo ważne dla obydwu stron.

Jak szybko klient otrzyma od was pieniądze?

Po akceptacji warunków przez obie strony pieniądze wypłacane są natychmiast.

Czy popularność sprzedaży auta w skupie rośnie?

Patrząc na ostatnie dwa lata, zaryzykowałbym stwierdzenie, że skupy przodują w sprzedaży aut. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której decyduje się pan na sprzedaż auta. Najpierw trzeba doprowadzić pojazd do czystości, następnie wykonać zdjęcia i wystawić ogłoszenie sprzedaży. Trwa to z reguły dzień. Po jakimś czasie trafia się zainteresowana osoba. Na oględziny przyjeżdża czteroosobowa rodzina. Pada deszcz, jest zimno, a ulicę pokrywa warstwa błota. Każdy po kolei wchodzi do samochodu wszystkimi możliwymi drzwiami, brudząc przy tym dywaniki, boczki drzwi i kanapę. Pozostaje jeszcze jazda próbna. Spotkanie trwa łącznie dwie godziny, po czym klient stwierdza, że ma jeszcze trzy auta do obejrzenia i musi się przespać z decyzją. Moje pytanie brzmi: ile takich sytuacji jest pan w stanie znieść? Ponowne sprzątanie, następne stracone godziny. Dlatego jesteśmy świetną alternatywą.

Rzeczywiście, takie sytuacje bywają irytujące.

No właśnie. Otóż to. Dlatego tym bardziej zachęcam do współpracy z nami. Sprzedający o nic się nie martwi. Dostaje gotówkę i pozbywa się problemu.

Jak dużo aut skupujecie w ciągu miesiąca?

Nie ma reguły, ale odbieramy około 100-150 telefonów każdego dnia.

Rozumiem, że nie zawieracie umów in blanco?

Oczywiście, że nie, i bardzo przed tym przestrzegam klientów. Niesie to za sobą spore konsekwencje.

Chevrolet Camaro, BMW i8, a może Ford Mustang? Auto Top sprowadzi dla ciebie każdy samochód. Chevrolet Camaro, BMW i8, a może Ford Mustang? Auto Top sprowadzi dla ciebie każdy samochód.
Oprócz skupu aut zajmujecie się także sprowadzaniem aut na zamówienie ze Stanów Zjednoczonych. Proszę wyjaśnić, jak wygląda taka usługa? Dzwonię do was, podaję interesujące mnie modele, a wy - jak rozumiem - podsyłacie mi ciekawe oferty?

Tak, od dwóch lat zajmujemy się sprowadzaniem samochodów z USA. Jesteśmy autoryzowanym partnerem amerykańskich aukcji samochodowych z możliwością obejrzenia auta przed licytacją. Proszę mi uwierzyć, że nie każda firma ma taką możliwość. Oczywiście możemy wejść na każdą aukcję na terenie całych Stanów Zjednoczonych i licytować na żywo przy aucie, ale skupiamy się z taką usługą w okolicach Nowego Jorku, New Jersey i Long Island. Oczywiście licytujemy na terenie całych Stanów, ale fizycznie nasi ludzie są w okolicach czterech największych aukcji, gdzie kupujemy najwięcej pojazdów.

Czy klient ma wgląd do aukcji?

Tak. Klient wybiera modele, które mu najbardziej pasują, dzwoni do nas, a my już zajmujemy się całą resztą. Samochód jest w Polsce w ciągu pięciu tygodni od daty zakupu. Mamy w tym kontekście przewagę nad konkurencją, która oczywiście też obiecuje taki czas dostawy, ale w rzeczywistości realizacja trwa około 12 tygodni. Sami tak zaczynaliśmy, skorzystaliśmy wielokrotnie z usług konkurencji, więc dokładnie wiemy, jak to wygląda w zapewnieniach, a jak w rzeczywistości.

Ile kosztuje usługa pośrednictwa w sprowadzeniu auta?

Jest to indywidualna sprawa, w zależności od konkretnego modelu i naszego wkładu pracy. Oczywiście szczegóły ustalamy z klientem przed aukcją. To klient ustanawia kwotę, którą chce przeznaczyć na auto. Koszt sprowadzenia z reguły jest stały.

Czy można gdzieś poczytać o zasadach państwa działalności, zobaczyć auta sprowadzane za waszym pośrednictwem?

Tak, oczywiście. Wszelkie informację znajdą państwo na stronie autotop.gda.pl, jak również na specjalnie po to stworzonym profilu na Facebooku. Oczywiście służymy także pomocą telefoniczną, codziennie do godz. 22. Numer telefonu to 667 667 997.

W pana ocenie w ostatnim czasie, jakie najlepsze auto udało wam się sprowadzić?

Całkiem niedawno mieliśmy bardzo dużo szczęścia. Udało nam się wylicytować dwa z zaledwie 104 dostępnych na rynku sztuk. To BMW ALPINA B7 z 2017 roku. Te auta zasilane są silnikami V8 o pojemności 4,4 litra, które generują moc na poziomie 608 KM i aż 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi mówią same za siebie - 3,7 s do "setki" i prędkość maksymalna wynosząca 330 km/h. Różne portale motoryzacyjne podają, że jest to najszybsza limuzyna na świecie. Jedna z nich już jest zarezerwowana przez klienta. Chciałbym dodać, że w obecnej sytuacji spowodowanej paniką na rynkach światowych udaje nam się w niewiarygodnie niskich kwotach licytować i wygrywać aukcje w USA. Dlatego też coraz większa liczba klientów, zamawiająca u nas takie auta, robi to w celach zarobkowych, gdyż cena samochodu kupionego w USA już po wszystkich opłatach jest teraz o około 40 proc. niższa niż tego samego auta w Europie. Przy wyższych kwotach jest to naprawdę bardzo dobry zysk. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu.

Dziękuję za rozmowę.

Jeden z egzemplarzy Alpiny B7, który został wylicytowany na amerykańskiej aukcji. Jeden z egzemplarzy Alpiny B7, który został wylicytowany na amerykańskiej aukcji.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Urus to SUV marki:

 

Najczęściej czytane