• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Siedmiu kierowców na "podwójnym gazie". Wśród nich... 17-latek

mJ
5 czerwca 2023, godz. 12:05 
Opinie (115)
Policjanci z Gdańska zatrzymali w miniony weekend siedmiu pijanych kierowców. Policjanci z Gdańska zatrzymali w miniony weekend siedmiu pijanych kierowców.

W miniony weekend policjanci z Gdańska zatrzymali siedmiu kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wśród nich był 17-latek, który nie miał uprawnień do kierowania, oraz 44-letnia kobieta, która wjechała na drogę S-6 pod prąd.Czy posiadasz własny alkomat?

W piątek po godz. 18 na ul. Wodnika policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Kia. Od 64-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego mundurowi wyczuli zapach alkoholu. Mężczyzna został zbadany alkomatem, który wykazał że był on pod wpływem ponad 0,5 promila. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tuż przed godz. 23 na ul. Piaskowej funkcjonariusze skontrolowali kierującego volkswagenem. 17-letni mieszkaniec Gdańska kierował autem bez uprawnień i był pod wpływem ponad 0,4 promila alkoholu.

W sobotę ok. godz. 7:20 na ul. Kartuskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego bmw. 41-letni mężczyzna został zbadany alkomatem. Okazało się, że był pod wpływem prawie promila. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Pięć minut później na ul. Wodnika funkcjonariusze skontrolowali kierującego samochodem marki Daewoo. 54-letni mieszkaniec Rumi był pod wpływem 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Jaka kara za jazdę po alkoholu? Jaka kara za jazdę po alkoholu?
Tego samego dnia ok. godz. 7:30 na ul. Spacerowej policjanci skontrolowali kierującego mercedesem. 50-latek wsiadł do samochodu, pomimo że był pod wpływem 0,4 promila alkoholu. Mieszkańcowi Gdańska zatrzymano prawo jazdy, a samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony.

W tych sklepach kupisz alkomat


O godz. 8:25 na zjeździe Owczarnia mundurowi zauważyli kierującą fiatem, który wjechał na drogę S6 pod prąd. Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli. 44-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego została zbadana alkomatem. Okazało się, że jest pijana i ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poza tym podczas kontroli okazało się, że kobieta od 2014 r. ma zatrzymane prawo jazdy przez starostę, a samochód, którym jechała, nie ma ważnych badań technicznych. 44-latka została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Samochód odholowano na parking strzeżony.

Sześć wypadków jednego dnia. Siedem osób w szpitalu Sześć wypadków jednego dnia. Siedem osób w szpitalu
W niedzielę tuż przed godz. 7 na ul. Meteorytowej policjanci skontrolowali osobową mazdę. 53-letni mieszkaniec Gdyni był pod wpływem ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Przypomnijmy, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo wysoka grzywna. Poza tym sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Czym jest Autodrom Pomorze?

 

Najczęściej czytane