Suzuki Jimny (2 opinie)

Zwarty i gotowy do podróży w każdych warunkach. Ten zgrabny model łączy to, co najlepsze w samochodach 4x4 firmy Suzuki. Niezawodny, przygotowany do jazdy w każdym terenie, a jednocześnie wygodny i komfortowy. Bogate wyposażenie i ergonomiczne wnętrze pozwalają cieszyć się z jazdy w każdych warunkach.

Bezpieczeństwo
Poduszki powietrzne SRS zapewniają dodatkową ochronę kierowcy i siedzącemu z przodu pasażerowi. Stanowią wyposażenie uzupełniające działanie pasów bezpieczeństwa, które należy mieś zawsze zapięte.

Na przednim fotelu pasażera nie wolno umieszczać fotelików dziecięcych w pozycji tyłem do kierunku jazdy.

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na przednich fotelach wyposażone są w napinacze, ograniczniki siły naciągu oraz regulację wysokości górnego mocowania.

Układ ABS
W samochodach wyposażonych w układ ABS komputer błyskawicznie i precyzyjnie określa siłę hamowania poszczególnych kół zapobiegając ich blokowaniu podczas hamowania na śliskiej nawierzchni.

Układ przeniesienia napędu

Moment obrotowy silnika przekazywany jest z płynnie pracującej, 5-biegowej mechanicznej skrzyni biegów do skrzyni rozdzielczej, w której wykorzystano specjalnie skonstruowany łańcuch, charakterysujący się nie tylko obniżonym tarciem i mniejszą hałaśliwością, ale także ograniczeniem strat mocy.

Dzieki zastosowaniu w modelu JIMNY układu napędowego Drive Action 4x4 z pneumatycznie uruchamianą blokadą piast, przełączanie pomiędzy napędem na cztery (4WD) i na dwa koła (2WD) możliwe jest podczas jazdy, co oznacza że kierowca może dostosować się do zmieniających się warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni*. Wystarczy jedunie nacisnąć odpowiedni przycisk: 2WD (napęd na koła tylne), 4WD (napęd na cztery koła) lub 4WD-L (napęd na cztery koła z właczonym reduktorem).

Tryb drogowy (4WD) najlepiej sprawdza się na względnie płaskich nawierzchniach, natomiast tryb terenowy (4WD-L) przeznaczony jest do pokonywania przeszkód w terenie.

Pełna rama nośna
Solidna rama nośna umożliwia uzyskanie doskonałych właściwości terenowych. Jej trzyczęściowa konstrukcja o dużej sztywności korzystnie wpływa na poprawę stabilności jazdy i skuteczność tłumienia drgań pochodzących od drogi.

Wysokie zdolności pokonywania przeszkód

Nieutwardzone trakty, które dal innych samochodów są dużym wyzwaniem, JIMNY pokonuje bez problemu. Duży kąt natarcia i zejścia oraz doskonałe warunki trakcyjne umiżliwiają pewne pokonywanie przeszkód.

Zawieszenie
Rama nośna opiera się na zawieszeniu zależnym z trzema elementami prowadzącymi (z przodu i z tyłu) i sprężynami oraz sztywnymi mostami napędowymi.

Zastosowanie sztywnych mostów napędowych ma wiele zalet. Gdy którekolwiek koło najedzie na wzniesienie, koło po przeciwnej stronie osi jest dociskane do dołu, co poprawia kontakt z nawierzchnią. Dzięki temu w każdym terenie zostaje zapewniona doskonała przyczepność.

Dzięki niezależnemu zamocowaniu amortyzatorów obok sprężyn uzyskano wiekszy skok i bardziej płynną reakcję zawieszenia. JIMNY zachowuje się pewnie i posłusznie, zapewniając wysoki komfort podróży zarówno kierowcy jak i pasażerom.

Dane techniczne:

SILNIK
Typ M13A z VVT, benzynowy K9K266
Ilość i układ cylindrów / liczba zaworów 4 rzędowy / 16 4, rzędowy / 8
Rodzaj zasilania wtrysk wielopunktowy wtrysk bezpośredni
Rodzaj paliwa benzyna bezołowiowa olej napędowy
Pojemność skokowa silnika [cm3] 1328 1461
Moc maksymalna
[kW (KM) / obr/min.] 62,5(85) / 6000 63 (86) / 3750
Maksymalny moment obrotowy
[Nm / obr/min.] 110 / 4100 200 / 1750

DANE EKSPLOATACYJNE
Pojemność bagażnika / maksymalna pojemność bagażnika* [litry] 113 (324) / 816
Pojemność zbiornika paliwa [litry] 40 40
Zużycie paliwa** [l/100 km]
Cykl miejski/pozamiejski/mieszany 9,3/6,2/7,3 7,0/5,6/6,1
Emisja CO2 - cykl mieszany [g/km] 174 162
Prędkość maksymalna [km/h] 140 145

PODWOZIE
Skrzynia biegów mechaniczna, 5-biegowa
Zawieszenie przód / tył Zależne, z trzema elementami prowadzącymi i sztywną belką osi
Rozmiar opon 205/70R15
Hamulce przednie / tylne tarczowe wentylowane/bębnowe

niezawodność
4.5
komfort
3.5
ekonomia
3.0
wrażenia z jazdy
4.5
Średnia ocen
3.9

Inne modele marki Suzuki:

Grand Vitara, Ignis, Jimny, Liana, SX4,

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.