Szedł z "balkonikiem" przez przejście, uderzyło w niego bmw

Mokra droga, zignorowanie przejścia dla pieszych przez kierowcę i starszy pan przechodzący przez pasy - tak wygląda przepis na wypadek, do którego faktycznie doszło w środę, 24 listopada 2021 r., wieczorem na ul. PolankiMapka w Gdańsku. 60-latek trafił do szpitala, kierowcy bmw zatrzymano prawo jazdy.Przepuszczasz pieszych, którzy chcą przejść przez "zebrę"?

Zobacz wyniki (1478)
W środę po godzinie 18 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Polanki w Gdańsku.

- Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, wstępnie ustalili, że 49-letni mieszkaniec Gdańska kierujący samochodem marki BMW, jadąc ul. Polanki w kierunku ul. Chrzanowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącego po wyznaczonym przejściu dla pieszych 60-latka - opowiada Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Senior, przechodząc przez pasy, pomagał sobie specjalną podpórką na kółkach, tzw. balkonikiem.

- Podczas zdarzenia na dworze było już ciemno, a jezdnia była mokra. Pieszy z urazem głowy oraz nogi i dłoni trafił do szpitala. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do kierowcy bmw - mówi policjantka.
Funkcjonariusze ostrzegają, że przed nami pierwsze przymrozki, a gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że na drodze będzie trzeba szczególnie uważać.

- Pamiętajmy, że w tym okresie na wypadki bardziej narażeni są piesi i rowerzyści. Najprawdopodobniej brak uwagi i zachowania szczególnej ostrożności przez kierowcę bmw doprowadziły wczoraj do wypadku na przejściu dla pieszych - podsumowuje Magdalena Ciska.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (346)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

MotoWOŚP - Pomagamy! 2022
MotoWOŚP - Pomagamy! 2022
imprezy i akcje charytatywne
sty 30
niedziela, g. 15:00
Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Liftback to:

 

Najczęściej czytane