Wiadomości

stat

Szybszy wyjazd z Ujeściska na razie nie powstanie

Korek na ul. Cedrowej. Ulica Nowa Olchowa mogłaby go nieco rozładować.
Korek na ul. Cedrowej. Ulica Nowa Olchowa mogłaby go nieco rozładować. fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

Kierowcy szybko nie pojadą ul. Nową Olchową, która miała powstać w tym roku i być skrótem między Ujeściskiem oraz Szadółkami a ul. Kartuską. Przedsięwzięcie blokują właściciele okolicznych działek, którzy nie chcą ich czasowo użyczyć na czas prowadzenia prac.Jak oceniasz właścicieli blokujących prace budowlane?

źle, blokują w ten sposób rozwój miasta

49%

raczej źle, ale miasto powinno zmienić plan budowy drogi, by ominąć ich działki

13%

przeciętnie, właściciele robią źle, ale droga też nie odkorkuje tej części miasta

10%

pozytywnie, korzystają ze swojego prawa do własności

28%
Urzędnikom wydawało się, że są już na ostatniej prostej do budowy ul. Nowej Olchowej, będącej skrótem z ul. Cedrowej w Zaborni zobacz na mapie Gdańska do ul. Kartuskiej. Budowę miał sfinansować deweloper Cedrowa, który w tej części miasta prowadzi budowę mieszkań.

Nowa ulica jest potrzebna, bo Cedrowa to bardzo popularny skrót do ul. Kartuskiej od strony Ujeściska. Co dla jednych jest ułatwieniem, dla innych jest utrapieniem - na duży ruch uskarżają się mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych.

Nowa Olchowa miałaby mieć jedną jezdnię i dwa pasy ruchu. Do tego miałyby powstać chodniki i droga dla rowerów.

Mało tego: miasto zobowiązało się do uruchomienia linii autobusowej, której trasa przebiegać będzie nową drogą i już istniejącą ul. Cedrową. Dlatego w ramach inwestycji ma powstać przystanek autobusowy przy osiedlu Wolne Miasto.

Przebieg ul. Nowej Olchowej w Gdańsku.
Przebieg ul. Nowej Olchowej w Gdańsku. graf. Trojmiasto.pl

Dlaczego nie widać maszyn budowlanych?Prace, które powinny już trwać, wciąż jeszcze nie ruszyły. Sprawdziliśmy, dlaczego.

Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska złożyła jeszcze w lipcu ubiegłego roku, jednak w listopadzie procedura została zawieszona. Powód:

- Konieczność usunięcia przez projektanta - działającego na zlecenie Spółki Cedrowa - braków w dokumentacji - tłumaczy Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu.
Chodzi konkretnie o pozyskanie zgody od prywatnych właścicieli nieruchomości na ich tymczasowe zajęcie, w celu wykonania niezbędnych robót budowlanych związanych z realizacją Nowej Olchowej.

- Mimo rozmów, prowadzonych zarówno przez inwestora, jaki i przez miasto, nie udało się pozyskać zgód od prywatnych właścicieli nieruchomości. W momencie ich uzyskania będziemy mogli przystąpić do realizacji inwestycji - podkreśla Olimpia Schneider.
Szacunkowy czas realizacji zadania to w przybliżeniu 1 rok.

Opinie (177) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Co to jest borygo?