Wiadomości

stat

Ciekawy weekend dla motomaniaków

W niedzielę zainaugurujemy kolejny "sezon na klasyka".
W niedzielę zainaugurujemy kolejny "sezon na klasyka". fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

W najbliższy weekend trójmiejscy motomaniacy na pewno nie będą narzekać na nudę. Przed nami aż trzy zloty motoryzacyjne, sportowe ściganie na Autodromie w Pszczółkach i premiera diabelsko szybkiego BMW M5. Trzy imprezy zaplanowano na sobotę, a dwie na niedzielę.
Spośród weekendowych imprez motoryzacyjnych, tą zdecydowanie największą będzie niedzielne otwarcie sezonu przez klasyki. Kilka dni temu zapowiadaliśmy to wydarzenie w oddzielnym artykule. Przypomnijmy jednak, że inauguracja sezonu odbędzie się 8 kwietnia na parkingu przy gdańskim Stadionie Energa zobacz na mapie Gdańska, na którym zaparkuje około 500 pojazdów zabytkowych. Będzie zatem na czym zawiesić oko. Impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa tylko dwie godziny. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny, natomiast wjazd samochodem na parking kosztuje 5 zł.

Tak było podczas pierwszej, zimowej rundy Time Attack.
Tak było podczas pierwszej, zimowej rundy Time Attack. fot. Maciej Kurczalski / 3mfoto.pl
Dzień wcześniej, 7 kwietnia zaplanowano dwa wydarzenia. Już od godz. 8 na torze w Pszczółkach rozpocznie się walka z czasem, czyli druga tegoroczna runda 2018 RCP x Autodrom Pomorze Time Attack. O jak najlepsze czasy powalczy w sumie 45 zawodników, którzy będą rywalizować w sześciu klasach (Open, RCP, 1000+, 1600+, 2200+, AWD). Niestety, zapisy do zawodów zostały już zamknięte. Mimo to, organizatorzy zapraszają wszystkich motomaniaków do obejrzenia pasjonującej walki z czasem z punktu widokowego. Impreza zakończy się około godz. 16:30. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

W międzyczasie, w gdyńskim salonie BMW Zdunek przy ul. Druskiennickiej 1a zobacz na mapie Gdyni odsłonięte zostanie najnowsze BMW M5. W sobotę piekielnie szybki i horrendalnie drogi samochód będzie można oglądać od godz. 9 do godz. 15.

Kiedy sportowe emocje już opadną, można rozpocząć sezon, a przy okazji zintegrować się z pomorskimi motomaniakami na dachu Galerii Metropolia zobacz na mapie Gdańska. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na spotkanie wszystkich miłośników "czterech kółek", bez podziału na marki aut. Szacuje się, że na parkingu dachowym galerii zaparkuje ponad 300 samochodów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20 i potrwa do godz. 22. Wjazd na parking kosztuje symboliczne 2 zł.

Ostatnia z zapowiadanych przez nas imprez odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia. SPOTkanie PKAudi to zlot organizowany na Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni przez Pomorski Klub Audi. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu właścicieli i miłośników marki spod znaku czterech pierścieni. Początek o godz. 16. Wstęp jest wolny.

Opinie (38)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jimny to terenówka marki: