• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ta ulica powinna nazywać się "Łaciata"

Grzegorz
2 kwietnia 2024, godz. 12:45 
Opinie (147)
  • Łaty na nawierzchni na odcinku ulicy Wielkopolskiej od Łowickiej do Gedymina.
  • Łaty na nawierzchni na odcinku ulicy Wielkopolskiej od Łowickiej do Gedymina.
  • Łaty na nawierzchni na odcinku ulicy Wielkopolskiej od Łowickiej do Gedymina.
  • Łaty na nawierzchni na odcinku ulicy Wielkopolskiej od Łowickiej do Gedymina.

- Remont ul. Wielkopolskiej na odcinku od Łowickiej do RacławickiejMapka w Gdyni polega na cięciu asfaltu w poprzek jezdni i klejeniu łat. Należałoby zdjąć asfalt z jednego pasa ruchu, położyć nowy i to samo zrobić z drugim pasem. Wielkopolska powinna po tym remoncie zmienić nazwę na "Łaciata" - pisze w liście do redakcji pan Grzegorz.Naprawy dróg po zimie prowadzone są w Gdyni już od kilku tygodni. W ostatnich dniach przybrały na sile. Modernizowane są kolejne ulice, o czym informowaliśmy w osobnym artykule.

Kolejne drogi w Gdyni do naprawy po zimie. Możliwe utrudnienia Kolejne drogi w Gdyni do naprawy po zimie. Możliwe utrudnienia

Wśród nich jest ul. WielkopolskaMapka.

O remoncie piszą nasi czytelnicy m.in. w Raporcie z Trójmiasta.

Korek Wielkopolska przez zerwany asfalt (8 opinii)

Widzę to nowa moda remontowa w Gdyni, zerwać pasy asfaltu i po kilku dniach dopiero wrócić kłaść nowy, zamiast zrobić to od razu/pas po pasie...
Widzę to nowa moda remontowa w Gdyni, zerwać pasy asfaltu i po kilku dniach dopiero wrócić kłaść nowy, zamiast zrobić to od razu/pas po pasie...


Zdaniem naszego czytelnika, którego list trafił do naszej redakcji, remont jest prowadzony w sposób zły, a do tego wiele prac nie jest skoordynowanych z innymi pracami.Czy jesteś zadowolony(a) z jakości prowadzonych remontów?

Oto jego przemyślenia:Niedawno miasto robiło wielki remont na ulicach Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej. Z czym to się wiązało dla mieszkańców tej części Gdyni i nie tylko ich - nie muszę przypominać. Ogromne korki. Zmiany, jakie wprowadzono na ulicach dojazdowych, związane z brakiem zielonych strzałek dla skręcających w prawo, zmuszają mieszkańców okolicznych dzielnic do zwiększonej uwagi przy włączaniu się do ruchu.

Była przebudowa, zapomniano o dziurachGeneruje to niestety lokalne korki na ulicach dojazdowych do Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej. Cóż, miejscy planiści mieli taki pomysł, ponoć poparty badaniami. W swej ocenie pomyśleli również o tym, że można zaoszczędzić na budowie i nie remontować nawierzchni w kierunku Chwaszczyna, na odcinku pomiędzy ulicami Nałkowskiej i Górniczej. Przecież nie ma dziur, więc można zostawić.

Następnie zaczęto remont ulicy Nowowiczlińskiej, która jest główną arterią dla tych, którzy mieszkają na Dąbrowie. W nowym układzie na węźle Wielki Kack jest to ulica, która doprowadza ruch do obwodnicy w kierunku Cisowej. Na samym wyjeździe budowany jest Kaufland. I co tu mamy? Jedną nitkę drogi dla jadących na Dąbrowę, do marketu, na obwodnicę i Wiczlina. Trochę gęsto, nieprawdaż? Zbudowano piękną drogę rowerową i piękny pas zieleni. Nie można było znaleźć miejsca na drugi pas ruchu? W tym korku stoi też komunikacja miejska.

Była przebudowa, zapomniano o łącznikuObecnie robiony jest remont na skrzyżowaniu Sopocka - Strzelców Wielkopolska. Robiony jest łącznik między pasami Wielkopolskiej.

Czy tego nie można było zrobić podczas tego wielkiego remontu ulicy Wielkopolskiej, gdzie prace na tym odcinku już się odbywały?Jest remont... są łatyI teraz wisienka na torcie. Remont nawierzchni na odcinku od ulicy Łowickiej do Racławickiej. Kolejne korki - ale to już norma przy remontach. Natomiast sposób, w jaki to jest robione, rodzi pytanie, czy ludzie odpowiedzialni za to myślą?! Tnie się asfalt w poprzek jezdni i klei łaty.

Długość remontowanego odcinka jest tak duża, że należałoby zdjąć asfalt z jednego pasa ruchu, położyć nowy i to samo zrobić z drugim pasem. Ale władze mają pomysł na łaty. Wielkopolska powinna po tym remoncie zmienić nazwę na "Łaciata".
Grzegorz

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (147)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Porsche?

 

Najczęściej czytane