• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tankowanie zakończone? Odjedź od dystrybutora

mJ
25 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (273)
"Zatankowane? Zanim zapłacisz, przeparkuj i zrób miejsce dla następnego klienta" - naklejki z taką informacją pojawiły się na dystrybutorach stacji Orlen. "Zatankowane? Zanim zapłacisz, przeparkuj i zrób miejsce dla następnego klienta" - naklejki z taką informacją pojawiły się na dystrybutorach stacji Orlen.

Na dystrybutorach Orlenu pojawiły się naklejki z informacją zachęcającą do przeparkowania pojazdu po zakończonym tankowaniu przed uiszczeniem opłaty. Ten prosty zabieg ma usprawnić ruch przy dystrybutorach i zmniejszyć czas oczekiwania w kolejkach do tankowania.AKTUALNE CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIEPo zatankowaniu samochodu:

Zazwyczaj stojąc w kolejce do dystrybutora, czekamy, aż osoba przed nami zakończy tankowanie, zapłaci za paliwo przy kasie, wróci do auta i odjedzie. Niektórzy kierowcy robią to bardzo sprawnie, bo sami nie lubią stać w kolejkach.

Ale jest też grupa osób opieszałych, którym nigdy się nie spieszy i za nic mają czas innych. Po zatankowaniu i uiszczeniu opłaty za paliwo jeszcze przez kilka minut blokują dystrybutor, na np. umycie szyb, uzupełnienie płynu do spryskiwaczy czy... dosypanie cukru do kawy. W końcu... mają czas.Dlatego też Orlen postanowił nieco upłynnić ruch przy dystrybutorach, umieszczając na nich naklejki z następującą informacją: "Zatankowane? Zanim zapłacisz, przeparkuj i zrób miejsce dla następnego klienta".

Mało kto zwalnia miejsce przy dystrybutorze kolejnym osobom. Powód jest prosty - tacy kierowcy prawdopodobnie myślą, że przeparkowanie auta nic nie zmieni, bo zanim rozpocznie się kolejne tankowanie, najpierw i tak trzeba opłacić to pierwsze. Okazuje się, że nie. Nawet dwie kolejne osoby mogą rozpocząć tankowanie w momencie, gdy to pierwsze nie zostało jeszcze opłacone.
mJ

Miejsca

  • ORLEN S.A. Gdańsk, Elbląska 135; Płock Chemików 7; Warszawa Bielańska 12

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (273)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest borygo?

 

Najczęściej czytane