Toyota Auris (produkowany od 2006) (4 opinie)

Już pierwszy rzut oka wystarczy, aby stwierdzić, że Auris jest kontynuacją Corolli hatchback. Bardziej dynamiczny, zdecydowany kształt i zgrabna, ale klasyczna sylwetka sprawiają, że auto prezentuje się całkiem ciekawie. Pod warunkiem, że lubimy klasyczne kształty.

Auris różni się od Corolli także wnętrzem. Inna jest na przykład środkowa konsola, mocno wysunięta do góry. Dzięki takiej konstrukcji kierowca ma mieć wszystko pod ręką i jednocześnie nie męczyć się podczas długotrwałej jazdy po mieście. Przednie fotele mają wzmocnione oparcia z tyłu i z boku oraz wydłużone siedziska, dzięki czemu lekko nawiązują do foteli kubełkowych. Tak samo trójramienna kierownica z charakterystycznym środkowym panelem. Główne wskaźniki połączono trójwymiarowym wyświetlaczem.

Dużą przestrzeń bagażową Aurisa (350 l) można łatwo powiększyć dzięki oryginalnemu systemowi Easy Flat (stosowane w obecnym modelu Corolla Verso), umożliwiającemu złożenie tylnych foteli jednym ruchem ręki. W kabinie zaś znajduje się 10 schowków o łącznej pojemności 32 litrów.

Zrezygnowano z konsoli między fotelami, dzięki czemu uzyskano płaską podłogę i więcej miejsca na nogi pasażerów siedzących z tyłu.

Dostępne są dwa kolory tapicerki - nowoczesny ciemnoszary (dark grey) i cieplejszy szarobeżowy (greige). Materiały obiciowe są miękkie i przyjemne w dotyku.

Nowa Toyota została oparta na całkowicie nowej płycie podłogowej. Samochód dostępny będzie z nadwoziem 3- i 5-drzwiowym, w czterech wersjach wyposażenia, z szeroką ofertą silników benzynowych i diesla, na czele ze sztandarową jednostką napędową Toyoty w Europie - silnikiem D-4D 180 KM Clean Power

Dane techniczne:

Silniki" Silniki: 1.4 VVT-i, 1.6 Dual VVT-i, 1.4 D-4D

niezawodność
2.5
komfort
3.5
ekonomia
2.0
wrażenia z jazdy
3.0
Średnia ocen
2.8

Inne modele marki Toyota:

Auris, Avensis, Aygo, Corolla, Corolla Verso, Hilux, Iq, MR2, Prius , RAV 4, Yaris,

Foto Moto

  Opinie (4)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.