Wiadomości

stat

Toyota Avensis kończy karierę

Już niebawem Toyota Avensis będzie dostępna jedynie na rynku wtórnym.
Już niebawem Toyota Avensis będzie dostępna jedynie na rynku wtórnym. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Nie mamy dobrych wiadomości dla fanów Toyoty Avensis - ten model już niebawem definitywnie zniknie z oferty japońskiego producenta. W jego miejsce pojawi się nowy-stary model, czyli Toyota Camry.Czy zakończenie produkcji Toyoty Avensis to dobra decyzja?

tak, oferta Toyoty potrzebuje odświeżenia

30%

raczej tak, Camry może okazać się strzałem w dziesiątkę

25%

nie, będzie brakowało Avensis w ofercie Toyoty

45%
Już dwa lata temu nad Toyotą Avensis zebrały się czarne chmury, a Japończycy coraz śmielej wspominali o zakończeniu produkcji tego modelu.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Dziś to już pewne - auto zniknie z oferty Toyoty.

Przypomnijmy, że Avensis zadebiutował na rynku w 1997 roku. Przez ponad 20 lat doczekał się trzech odsłon. Najdłużej oferowana jest ostatnia generacja, którą zaprezentowano przed dziesięcioma laty na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Przez ten czas auto przeszło dwie modernizacje - w 2011 i 2015 roku.

Trzeba przyznać, że przez dwie dekady Avensis zaskarbił sobie sympatię polskich kierowców. Nie zmienia to jednak faktu, że od jakiegoś czasu ten model po prostu nie jest konkurencyjny, a jego popularność spada. Japończycy postanowili coś zmienić i przywrócić na rynek europejski Toyotę Camry, która wskoczy w miejsce Avensis. Czy to będzie wielki powrót? Czas pokaże.


Następca Avensis - nowa Toyota Camry.
Następca Avensis - nowa Toyota Camry. mat. prasowe
Camry to bardzo popularny model w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju to nieco zapomniane auto było oferowane przez importera do roku 2004, a największą popularnością cieszyła się trzecia generacja modelu - XV10 (produkcja w latach 1992-1996).

Do budowy najnowszej Toyoty Camry wykorzystano platformę TNGA, którą znamy chociażby z Priusa czy C-HR. W ofercie silnikowej z pewnością nie zabraknie hybrydy, która będzie bazowała na czterocylindrowej jednostce benzynowej o pojemności 2,5 litra. Prawdopodobnie do oferty trafi także silnik V6 o pojemności 3,5 litra.

Przedpremierowe pokazy Camry odbędą się pod koniec roku. Auto na stałe do trójmiejskich salonów Toyoty wjedzie w czerwcu przyszłego roku.

Opinie (77) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.