Toyota Aygo (produkowany od 2005) (2 opinie)

Czerpiąc inspiracje z kultury japońskiej, płynna linia Toyoty AYGO nadaje jej nowoczesny i modny wygląd połączony z poczuciem indywidualności. Dynamiczny kształt nadwozia, wygodne i przestronne wnętrze i najwyższa jakość powodują, że jazda Toyotą AYGO sprawia ogromną przyjemność oraz daje wiele satysfakcji.

Dynamiczny kształt Toyoty AYGO został zainspirowany wyrazistymi liniami skutera wodnego, natomiast w jej przestronnym wnętrzu uchwycono ducha łodzi motorowej. Fascynująca, dynamiczna i sportowa stylistyka Toyoty AYGO sprawiają, że samochód rzeczywiście wyróżnia się z tłumu.

Dynamiczny kształt tylnych i przednich zderzaków, łagodnie zaokrąglone trójkątne szyby tylne oraz lusterka zewnętrzne i klamki w kolorze nadwozia, wszystko to podnosi zalety Toyoty AYGO do poziomu mogącego przyprawić o zawrót głowy.

Przestronne wnętrze
AYGO jest pełnowymiarowym samochodem 4-osobowym oferującym największą w klasie przestronność i duży prześwit nad głowami pasażerów. Kabina wyróżnia się małym panelem sterowania z nowoczesnym, dwutonowym wyświetlaczem. Zwarta konsola centralna zawiera radioodtwarzacz CD z czterema głośnikami oraz z możliwością podłączenia odtwarzacza MP3.

Komfort
Wybór kolorów i tapicerek AYGO podkreśla energię i radość podczas każdego kontaktu z samochodem. Materiał zastosowany do wykończenia wnętrza, zainspirowany najnowszymi kolekcjami ubrań sportowych, jest niezwykle trwały, co podnosi wrażenie jakości, jakiej można spodziewać się po Toyocie.

Elastyczność wnętrza
Przestrzeń bagażowa oferuje 139 litrów pojemności, jednocześnie mieszcząc koło zapasowe. Uzupełnia ją 25 litrów przestrzeni w kieszeniach drzwi, ośmiu półkach, trzech uchwytach na kubki oraz schowku na monety.

Parkowanie
Życie w mieście wymaga samochodu zarówno praktycznego, jak i łatwego w parkowaniu. Zwarte wymiary zewnętrzne AYGO sprzyjają poruszaniu się w zatłoczonym mieście. Przy długości nadwozia wynoszącej 3,4 m AYGO jest jednym z najkrótszych samochodów 4-osobowych w klasie.

Łatwe manewrowanie
AYGO wyposażono w elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (EPS) w standardzie, co stanowi dużą zaletę w ruchu miejskim lub gdy sytuacja awaryjna wymaga szybkich i sprawnych manewrów. Ponadto siła EPS zależy od prędkości jazdy, dzięki informacji przesyłanej przez czujniki ABS.

Technologia
- Jednolitrowy silnik AYGO zapewnia dobre przyspieszenie. Zoptymalizowane zawieszenie gwarantuje radość prowadzenia, dynamiczną jazdę odpowiadającą różnorodnym i surowym wymogom nowoczesnych miast.
- Inżynierowie Toyoty sprawili, że AYGO daje radość prowadzenia. Opracowali zupełnie nowy trzycylindrowy silnik benzynowy
1,0 VVT-i. Ta najlżejsza jednostka benzynowa na rynku waży
tylko 67 kg. W zakresie mocy również przoduje w swojej klasie, uzyskując 68 KM/50 kW, natomiast maksymalny moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 3600 obr./min.
- Dostępna w wyższych wersjach wyposażenia uniwersalna,
5-stopniowa manualna skrzynia biegów z elektronicznie sterowanym sprzęgłem (MM) łączy dynamikę trybu sekwencyjnego (M) z ekonomią trybu automatycznego (E),
w zależności od potrzeb kierowcy.
- Zawieszenie przednie AYGO pochodzi z nagradzanego modelu Yaris. Zostało ono w znacznym stopniu przystosowane do spełnienia wymogów środowiska miejskiego. Tylna belka skrętna o przekroju w kształcie odwróconej litery V redukuje ciężar całkowity pojazdu za sprawą niezależnego stabilizatora zintegrowanego z belką poprzeczną.
- Oprócz wielu elementów wyposażenia standardowego, np. tylnej kanapy dzielonej w stosunku 50/50, elektrycznej regulacji przednich szyb czy centralnego zamka, dla zapewnienia maksymalnej radości prowadzenia AYGO jest dostępny z czterema opcjonalnymi pakietami do wyboru: dźwiękowym, podróżnym, nawigacyjnym lub sportowym.
- Pakiet nawigacyjny AYGO zawiera łatwy w użytkowaniu system nawigacji TomTom z funkcją komend głosowych, wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i pełnowymiarowymi mapami.

Bezpieczeństwo
AYGO uzyskał 4-gwiazdkową ocenę w testach Euro NCAP za bezpieczeństwo dorosłych pasażerów. Jedną z kluczowych cech AYGO jest mocna konstrukcja nadwozia skutecznie rozpraszająca po nim energię uderzeń czołowych i bocznych. Każde AYGO posiada w standardzie takie zabezpieczenia, jak: podwójne poduszki powietrzne z przodu, ABS z EBD oraz system przypominający o konieczności zapięcia pasów.
-Bezpieczeństwo czynne-Każde AYGO jest wyposażone w system zapobiegający blokowaniu kół (ABS) dla zapewnienia panowania nad pojazdem podczas nagłego, gwałtownego hamowania oraz elektroniczny rozkład sił hamowania (EBD), który równoważy siłę hamowania pomiędzy wszystkie koła. Ponadto zasięg oświetlenia drogi przez reflektory AYGO przy włączonych światłach mijania wynosi 80 m i zapewnia bezpieczną jazdę w nocy.
- Bezpieczeństwo pasażerów-Wszystkie przednie pasy bezpieczeństwa posiadają napinacze z ogranicznikami siły naprężenia dla dodatkowej ochrony. Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera z przodu zamontowano w każdym modelu, natomiast boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny powietrzne stanowią wyposażenie standardowe w wersjach wyższych.
- Bezpieczeństwo podczas zderzenia-AYGO posiada specjalną strukturę nadwozia minimalizującą deformację kabiny podczas kolizji (MICS) i skutecznie ograniczającą ryzyko poważniejszych obrażeń pasażerów. MICS rozkłada oraz pochłania siłę uderzenia w przypadku zderzeń czołowych, bocznych lub tylnych.
- Wytrzymałość nadwozia-Ponad 50% konstrukcji nadwozia AYGO wykonano ze stali o podwyższonej wytrzymałości, szczególnie w kluczowych obszarach, w celu poprawy sztywności na skręcanie i ochrony przed uderzeniem. Stal o podwyższonej wytrzymałości cechuje prawie dwukrotnie wyższa granica elastyczności w stosunku do stali zwykłej jakości. Jej zastosowanie w całym nadwoziu zapewnia nie tylko lepszą sztywność, lecz również mniejszą masę dzięki wykorzystaniu cieńszej blachy.
-Ochrona pieszych- W AYGO, zaprojektowanym jako samochód typowo miejski, zwrócono szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych. Specjalnie zaprojektowany przód pojazdu przejmuje na siebie energię uderzenia i zmniejsza ryzyko obrażeń pieszego.

niezawodność
4.7
komfort
4.3
ekonomia
4.7
wrażenia z jazdy
4.3
Średnia ocen
4.5

Inne modele marki Toyota:

Auris, Avensis, Aygo, Corolla, Corolla Verso, Hilux, Iq, MR2, Prius , RAV 4, Yaris,

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.