Toyota Corolla Verso (54 opinie)

Wraz z dziewiątą już generacją Corolli Toyota dociera do większej liczby klientów, starając się w pełni zaspokoić oczekiwania jak najszerszej europejskiej publiczności. W ofercie figuruje pięć różnych modeli samochodu oraz sześć różnych typów silników. Nowa Corolla Verso ma stawić czoła konkurencji w segmencie wielofunkcyjnych minivanów.

Verso charakteryzuje się dość odważną sylwetką, którą obniżają progowe spoilery. Przestronne wnętrze to podstawowa cecha każdego vana, również Toyota nie odbiega od tej tendencji, choć zaskakiwać może dość niskie umieszczenie siedzeń. Dzięki temu prowadzenie Toyoty Verso jest zbliżone do prowadzenia zwykłego hatchbacka. Kokpit uzupełniają chromowane szczegóły wykończenia. Wnętrze auta mieści wiele praktycznych schowków, m.in. duże uchwyty do kubków, schowek w konsoli mieszczący dziesięć kaset i skrytka po stronie kierowcy. W Corolli Verso 22 schowki – pod siedzeniami, pod podłogą i w drzwiach – mają łącznie 56 litrów pojemności.

Auto oferuje 5 miejsc siedzących i pozwala na swobodną aranżację przestrzeni. Tylne siedzenia (dzielone 60/40) można całkowicie lub częściowo składać, pochylać albo wyjąć. Kanapę tylną można przesunąć w celu zwiększenia ilości miejsca na nogi albo bagaż. Przestrzeń bagażowa wynosi 417 litrów. Po wyjęciu tylnych siedzeń objętość ta wzrasta do 973 litrów.

Wspomnieć należy o skutecznych hamulcach (38,2 m do zatrzymania), co zapewniają hamulce tarczowe z układem przeciwblokującym i elektronicznym rozdziałem siły hamowania. Układ stabilizacji toru jazdy VSC oraz układ wspomagania hamowania awaryjnego dostępne są opcjonalnie w wybranych modelach.

Auto dostępne jest z benzynowymi silnikami 1.6 VVT-i (110KM), 1.8 VVT-i (136 KM) oraz z 2-litrowym dieslem z układem common-rail (90KM).

Dane techniczne:

Silniki: 1.6 VVT, 1598 ccm 110 KM przy 6000 obr./min.,
maksymalny moment obrotowy: 150 Nm przy 4800 obr./min., 1.8 VVT-i 136 KM przy 6000 obr./min.,
maksymalny moment obrotowy: 170 Nm przy 4200 obr./min., 2.0 diesel 90 KM przy 4000 obr./min.,
maksymalny moment obrotowy: 215 Nm przy 2400 obr./min.

niezawodność
4.5
komfort
4.4
ekonomia
4.3
wrażenia z jazdy
4.4
Średnia ocen
4.4

Inne modele marki Toyota:

Auris, Avensis, Aygo, Corolla, Corolla Verso, Hilux, Iq, MR2, Prius , RAV 4, Yaris,

Foto Moto

  Opinie (54)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.