Toyota Corolla (produkowany od 2001 do 2007) (38 opinii)

Corollę prowadzi się z pasją. Jej dynamika i zaawansowana technologia ustanawiają nowe standardy komfortu i jakość prowadzenia.Doskonałą jakość prowadzenia pojazdu uzyskano poprzez zastosowanie zupełnie nowego podwozia z dużym rozstawem osi. Szeroko rozstawione przednie i tylne koła gwarantują wyjątkową stabilność.
Elektryczne wspomaganie kierownicy zastosowane w nowej Corolli daje jej przewagę nad pojazdami ze wspomaganiem hydraulicznym. Główną zaletą tej technologii jest zwiększona kontrola nad pojazdem oraz oszczędność paliwa.


Stylistyka
Każda z wersji Corolli została stworzona z myślą o indywidualnych potrzebach różnych klientów. Nowa Corolla jest niezwykle aerodynamiczna. Jej opływowy kształt (współczynnik oporu powietrza 0,29) umożliwia osiąganie wysokiej prędkości przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa oraz hałasie zewnętrznym.

Bezpieczeństwo
Corolla jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Nawet w najgorszych warunkach jazdy kostrukcja i nowoczesna technika nowej Corolli gwarantują pełne bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów.
Niezawodny system hamowania. Połączenie hamulców tarczowych (z przodu wentylowanych) z systemami ABS i EBD czyni z Corolli samochód o niezwykle skutecznym układzie hamowania. Możliwe jest dodatkowe wyposażenie samochodu w systemy VSC, TRC i B/A.
Odporność na uderzenia. Przednie i tylne strefy zgniotu, wzmacniane słupki oraz belki drzwiowe zmniejszają deformację kabiny w przypadku kolizji. Ponadto od strony kierowcy są zapadające się pedały, które minimalizują uszkodzenia kończyn dolnych. Również kolumna kierownicy wsuwa się w przypadku zderzenia, pochłaniając tym samym siłę uderzenia, co w połączeniu z pasami bezpieczeństwa oraz poduszkami powietrznymi zapobiega uszkodzeniom głowy oraz klatki piersiowej.
Pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Wszystkie siedzenia wyposażone są w trzypunktowe bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Tylne siedzenia posiadają mocowania fotelików dziecięcych typu ISO fix. Przednie pasy bezpieczeństwa wyposażone są w napinacze z regulowaną siłą docisku, co w połączeniu z systemem przednich oraz bocznych poduszek powietrznych zapewniają doskonałe bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów.
Przednie siedzenia zaprojektowane są tak, aby górna część siedzenia chroniła kręgosłup, a zagłówek redukował nadmierne odchylenie głowy podczas kolizji (system WIL). Tak skonstruowany profil siedzenia zmniejsza możliwość uszkodzeń szyi i karku kierowcy podczas kolizji.
Systemy zabezpieczające. Każda Corolla wyposażona jest w fabryczny immobiliser. Ponadto zdalnie sterowany zamek centralny (wersja Sol i TS) posiada funkcję answer-back, tzn. powiadamiającą użytkownika o jego włączeniu i wyłączeniu.

niezawodność
4.7
komfort
4.0
ekonomia
3.7
wrażenia z jazdy
4.7
Średnia ocen
4.3

Inne modele marki Toyota:

Auris, Avensis, Aygo, Corolla, Corolla Verso, Hilux, Iq, MR2, Prius , RAV 4, Yaris,

Foto Moto

  Opinie (38)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.