Wiadomości

Nowa Corolla - Toyota Walder zaprasza na dni otwarte

Nowa Toyota Corolla w salonach Walder.
Nowa Toyota Corolla w salonach Walder. fot. Toyota Walder

Toyota Corolla to legendarny model japońskiego producenta, który powraca w wielkim stylu. W najbliższy weekend, 30 i 31 marca, będzie można poznać go bliżej. Toyota Walder zaprasza do swoich salonów zlokalizowanych w Chwaszczynie i Rumi na dni otwarte nowej Corolli.Corolla to jeden z najpopularniejszych modeli w historii motoryzacji. Dobitnie świadczą o tym liczby - od 1966 roku sprzedaż tego modelu przekroczyła 45 mln egzemplarzy. Teraz Japończycy wskrzesili swój bestsellerowy model.

Poprzednia generacja występowała na rynku tylko jako sedan. Najnowszy wariant to powrót do popularnej nazwy dla pełnej, kompaktowej gamy Toyoty. Jeszcze w tym roku, na całym świecie Corolla będzie dostępna w trzech wersjach nadwoziach: sedan, hatchback i kombi.

Najnowsza, dwunasta już generacja tego modelu została zaprojektowana zupełnie od podstaw, powstała na platformie TNGA. Jest to także pierwsza Corolla w wersji sedan dostępna z napędem hybrydowym.

- Mimo dużego zainteresowania nową Corollą, samochody cały czas są dostępne. W tej chwili czas oczekiwania na nowy samochód uzależniony jest od wersji wyposażenia, a możliwe jest odebranie samochodu nawet w dwa tygodnie od zamówienia - informuje Jarosław Omelańczuk, kierownik działu handlowego w Toyota Walder Chwaszczyno.
Podstawowym napędem w nowej Corolli jest silnik benzynowy 1.6 Valvematic Dual VVT-i o mocy 132 KM, zestrojony z 6-biegową, manualną skrzynią biegów lub - opcjonalnie - z automatem Multidrive.

W ofercie silnikowej nie mogło zabraknąć napędu hybrydowego. To znany z Priusa czwartej generacji oraz modelu C-HR, benzynowy silnik o pojemności 1,8 i mocy 122 KM, który wspomagany jest przez jednostkę elektryczną o mocy 72 KM (163 Nm maksymalnego momentu obrotowego). Ta wersja występuje jedynie ze skrzynią bezstopniową e-CVT.

Cennik nowej Toyoty Corolli w wersji sedan otwiera kwota 77 900 zł w podstawowej wersji Active. Bogatsza Comfort wymaga dopłaty 9500 zł, a najbogatsza Executive to już koszt minimum 103 400 zł.

Dni otwarte nowej Corolli. Godziny otwarcia salonów Toyota Walder w Chwaszczynie (ul. Oliwska 58 zobacz na mapie Gdańska) i Rumi (ul. Sobieskiego 28 zobacz na mapie Gdańska) :
  • Sobota (30 marca) - od 8 do 15
  • Niedziela (31 marca) - od 10 do 14

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Sprawdź się

"Bez gwiazdy nie ma jazdy" - to powiedzenie tyczy się której marki?

 

Najczęściej czytane