Trójmiejskie duże Fiaty i Polonezy odwiedzają Zakopane

Wyprawa FSO Pomorze z Trójmiasta do Zakopanego.
Wyprawa FSO Pomorze z Trójmiasta do Zakopanego. fot. facebook.com/FSOPomorze

Trójmiejscy miłośnicy dużych i małych Fiatów, a także Polonezów, wybrali się na drugi koniec Polski. Na trasie do Zakopanego kawalkada kultowych modeli zrobiła niemałą furorę.Wyprawa "Jak za dawnych lat", zorganizowana przez FSO Pomorze, wystartowała w środę po godz. 22 z Gdańska. Na mecie zlokalizowanej w polskich górach, po przejechaniu 700 km, uczestnicy podróży zameldowali się około południa. Jazda trwała 14 godzin. Jak na zimową stolicę Polski przystało, Zakopane przywitało gości znad morza... odrobiną śniegu.

- Wiele osób ze stowarzyszeniowego grona z łezką w oku wspomina wypad Warszawami do Zakopanego w grudniu 2016 roku. Dlatego teraz planujemy to powtórzyć, lecz w zdecydowanie przyjaźniejszej klasykom, październikowej dacie. Tym razem zabawimy w "Zakopcu" nieco dłużej i nie będziemy ograniczać się jedynie do Warszaw. Zatem do naszego tripa zapraszamy wszystkie auta wyprodukowane do 1989 roku za "żelazną kurtyną" - napisali organizatorzy wydarzenia.
W podróż z Gdańska do Zakopanego udało się 13 załóg. Kawalkadę stworzyły m.in. Fiaty 125p, w tym unikat w wersji "jamnik", Polonezy i rodzynek - charakterystyczny, żółty "Maluch", który ponoć nieco kaprysił po drodze.

- Wyprawa została zorganizowana, aby potwierdzić że polskie, zabytkowe auta wciąż dają radę na długich dystansach. Ponadto ludzie ze stowarzyszenia kolekcjonują takie samochody nie tylko po to, aby w niedziele pojechać nimi na zlot. Oczywiście celem jest również przeżycie przygody, a także integracja stowarzyszeniowej rodziny - tłumaczy Radosław Sinkiewicz, wiceprezes FSO Pomorze.
W Zakopanem trójmiejska reprezentacja FSO na pewno będzie widoczna. Organizatorzy zaplanowali kilka tras objazdowych w urokliwe miejsca.

Uczestnicy wyprawy wrócą do Trójmiasta 17 października.

Moto Kronika: FSO Pomorze w drodze do Zakopanego

Opinie wybrane


wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Mikołaje na Motocyklach
Mikołaje na Motocyklach
zlot
gru 5
niedziela, g. 10:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
II urodziny SM Poland - Świąteczne spotkanie
II urodziny SM Poland - Świąteczne...
zlot
gru 10
piątek, g. 18:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Audi?