• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza terenem zabudowanym

mJ
14 maja 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Najważniejsza zmiana w przepisach ruchu drogowego tyczy się zabierania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h także poza terenem zabudowanym. Najważniejsza zmiana w przepisach ruchu drogowego tyczy się zabierania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h także poza terenem zabudowanym.

Prawdopodobnie już od wakacji kierowców czeka niemała rewolucja w przepisach ruchu drogowego. Wprowadzone zostaną trzy nowe zasady. Rząd szacuje, że przez zaostrzenie przepisów prawo jazdy stracić może nawet 40 tys. kierowców rocznie.



Utrata prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h poza terenem zabudowanym to twoim zdaniem:

Wszystko wskazuje na to, że już od lipca kierowcy będą musieli mieć się na baczności nie tylko w terenie zabudowanym, ale także poza nim. Jeden z nowych przepisów mówi bowiem o utracie prawa jazdy na okres trzech miesięcy po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Aktualnie ten przepis tyczy się wyłącznie terenu zabudowanego.

Według szacunków policji nowy przepis do końca roku może zebrać żniwo w postaci 20 tys. odebranych praw jazdy na terenie całej Polski. Docelowo roczny bilans zabranych praw jazdy ma być dwukrotnie większy.

Kolejny z przepisów, który prawdopodobnie wejdzie w życie już od wakacji, tyczy się ochrony pieszego przy przejściu dla pieszych. W świetle nowych zasad to właśnie pieszy, zbliżając się do pasów, będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami.

Czytaj także: Policyjna grupa Speed w BMW będzie tropić piratów drogowych



Kolejną zmianą jest ujednolicenie prędkości w terenie zabudowanym, bez względu na porę dnia. Kolejną zmianą jest ujednolicenie prędkości w terenie zabudowanym, bez względu na porę dnia.
Trzecia zmiana wiąże się z ujednoliceniem limitu prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h, bez względu na porę dnia. Przypomnijmy, że obecnie w godz. od 23 do 5 w obszarze zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 60 km/h.

Pandemia koronawirusa nie wpłynęła na tempo prac Ministerstwa Infrastruktury nad projektem nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Prawdopodobnie przepisy wejdą w życie od lipca.

Czytaj także: Pół roku policyjnej grupy Speed



Trzecia zmiana daje pierwszeństwo pieszym przed przejściem dla pieszych. Trzecia zmiana daje pierwszeństwo pieszym przed przejściem dla pieszych.
mJ

Opinie (346) ponad 10 zablokowanych

  • Logika

    Jeżeli pieszy nie ma obowiązku bo zawsze ma pierwszeństwo oznacza to iż po ulicach będą chodziły tz,święte krowy! Pieszy musi mieć obowiązek upewnienia się czy nie wchodzi komuś pod auto.Samochód to nie hulajnoga!

    • 1 0

  • Dla rowerzystów powinny być stawki mandatów x10 i wszystkie wpływy z mandatów na premie dla policjantów. Wreszcie może ktoś się za tę hołotę weźmie.

    • 0 0

  • To nie rozwiazanie a a tłumienie problemu

    Nie bylo by takich sytuacji a przynajmniej bylo by ich znacznie mniej gdyby ludzie mieli sie gdzie wyszalec ale zamiast tego są zamykane tory i wprowadzane bezsensowne obostrzenia mające na celu jedynie zwiekszenie wplywów do kasy panstwa a nie poprawe bezpieczenstwa

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Kierowca ma obowiązek wożenia w aucie:

 

Najczęściej czytane