Volkswagen Passat B6 (2005-2010) (produkowany od 2005)

Perfekcyjne innowacje to zawsze wynik ogromnych oczekiwań. Konstruktorzy nowego Passata starali się odpowiedzieć na pytanie, jak można uczynić życie jeszcze przyjemniejszym. W wyniku tych rozważań powstał samochód, który jest pionierem na rynku. Od Automatycznej Regulacji Odległości po Climatronic – wszystko w nowym Passacie zdaje się potwierdzać, że to najbardziej komfortowy Passat wszech czasów.

Wnętrze Passata emanuje harmonią i spokojem. Jego atmosferę tworzą elementy dekoracyjne wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, chromu i aluminium idealnie skomponowane z wysokiej jakości tworzywem. Optymalne rozmieszczenie elementów obsługi bardzo ułatwia jazdę i sprawia, że kierowanie Passatem staje się intuicyjne.
W zasięgu ręki znajduje się łatwy w obsłudze elektromechaniczny hamulec postojowy, który zastępuje zwyczajowe „zaciąganie” hamulca ręcznego. Szczególnym rozwiązaniem jest także elektroniczny włącznik zapłonu, który eliminuje czynność przekręcania kluczyka w stacyjce.
Bezpośrednio w polu widzenia kierowcy umieszczona została przejrzysta tablica wskaźników. Można z niej czerpać informacje dotyczące parametrów jazdy, takich jak temperatura zewnętrzna, czy stan licznika.
Równie wysoki komfort obsługi zapewniają siedzenia. Różne możliwości ustawień oraz aktywne zagłówki sprawiają, że już standardowe fotele gwarantują pełną wygodę.
Elektryczne sterowanie foteli zawiera: regulację wysokości, kąta nachylenia oparcia oraz regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Pozwala to zachować podczas jazdy optymalną pozycję ciała.

Bezpieczeństwo

Podczas jazdy Passatem szereg ściśle współdziałających ze sobą systemów gwarantuje optymalną ochronę kierowcy i pasażera w każdej sytuacji na drodze. Passat zapewnia nowoczesną koncepcję bezpieczeństwa aktywnego. Starannie dopracowane zawieszenie w połączeniu z kolumną McPhersona osi przedniej i czterowahaczową osią tylną przeciwdziałają nierównościom nawierzchni, utrzymując samochód pewnie w torze jazdy. Kierowcę wspiera przy tym elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. Jest ono niezwykle czułe i reaguje niezawodnie także podczas jazdy.

Kolejnym ważnym elementem jest elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP. Współdziała on z układem zapobiegającym poślizgowi kół przy ruszaniu ASR oraz z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego EDS. Systemy te zapewniają optymalną trakcję i sprawiają, że również na zakrętach samochód pewnie trzyma się drogi. W celu uniknięcia przykrych niespodzianek na śliskiej nawierzchni, Passat wyposażony został w układ antypoślizgowy ABS, przeciwdziałający blokadzie kół podczas nagłego hamowania.
Dostępny na życzenie czujnik kontroli ciśnienia samoczynnie informuje kierowcę o zmianach ciśnienia powietrza w oponach.

Dane techniczne:

Silniki: 1.8 TSI 160 KM (118 kW), 2.0 TSI 200 KM (147 kW), 1.9 TDI 105 KM (77 kW), 2,0 TDI-CR DPF 140 KM (103 kW), 2.0 TDI DPF 170 KM (125 kW), 3.2 V6 FSI 250 KM (184 kW)

niezawodność
4.5
komfort
4.5
ekonomia
4.0
wrażenia z jazdy
4.5
Średnia ocen
4.4

Inne modele marki Volkswagen:

Caravelle, Crafter, Eos, Fox, Jetta, Multivan, New Beetle, Phaeton, Scirocco, Tiguan, Touareg, Touran,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij