Volkswagen Sharan II (2010-teraz) (produkowany od 2002)

Sharan zrywa z tradycyjnym pojmowaniem podróżowania. Jego istotą staje się nie tylko szybkie dotarcie do celu, ale także czysta przyjemność z jazdy przestronnym, komfortowym i bezpiecznym samochodem.
Charakterystycznym akcentem stylistyki Sharana jest klasyczny kokpit z czterema, a wersji wyposażenia Highline nawet sześcioma okrągłymi zegarami, chromowanymi obramowaniami, czerwonymi wskazówkami i niebieskim podświetleniem.
Sharan jest standardowo wyposażony w pięć pojedynczych foteli, natomiast jako wyposażenie dodatkowe oferowane są jeszcze dwa dodatkowe fotele, tak że ostatecznie podróżować w nim może siedem osób. W wersji wyposażenia Highline cztery pojedyncze fotele, dwa w drugim i dwa w trzecim rzędzie siedzeń, wyposażone są w zdejmowane i regulowane podłokietniki. Czworo szeroko otwieranych drzwi daje wszystkim pasażerom możliwość łatwego wsiadania i wysiadania.
Wszechstronność Sharana jest jednym z ważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na zakup tego samochodu. W jednej chwili zamienią Państwo tę przestronną limuzynę w salę konferencyjną, pokój dziecięcy, studio sportowe, lub samochód bagażowy. Dla przykładu: oparcia foteli tylnych można złożyć otrzymując praktyczny stół z uchwytami na kubki.

Bezpieczeństwo

Szeroki zakres systemów bezpieczeństwa, jak np. elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESP (opcja) wspomoże Państwa w sytuacjach krytycznych. Szybciej niż najlepszy kierowca wpływa on w milisekundach na system sterowania silnikiem i układem hamulcowym oraz pomaga utrzymać Sharana na właściwym kursie.
Do aktywnego bezpieczeństwa w Sharanie należą również: standardowy system antypoślizgowy (ABS) z elektronicznym rozłożeniem siły hamowania (EBV), hydrauliczny asystent hamowania, odpowiadający za możliwie krótką drogę hamowania w momencie wykonywania nieprzewidzianych i nagłych manewrów hamowania.
Wzmocniona karoseria minimalizuje skutki zderzenia, rozwiązano ją bowiem w taki sposób, aby odpowiadała najbardziej rygorystycznym normom bezpieczeństwa. Słupki i belki o wysokiej wytrzymałości absorbują energię zderzenia prawie całkowicie i zapobiegają w ten sposób zdeformowaniu przedziału pasażerskiego. W ramach bezpieczeństwa biernego ważną rolę odgrywają także należące do wyposażenia seryjnego systemy poduszek powietrznych: czołowe i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz kurtyny powietrzne, chroniące pasażerów z przodu i z tyłu pojazdu. W przypadku zastosowania fotelika dziecięcego można w prosty sposób odłączyć poduszkę powietrzną pasażera.

Dane techniczne:

Silniki
pojemność: l/cm3 1,8/1781,
moc max., kW (KM) przy obr./min: 110 (150) 5800,
max. moment obr., Nm przy obr./min.: 220/1800

Inne modele marki Volkswagen:

Caravelle, Crafter, Eos, Fox, Jetta, Multivan, New Beetle, Phaeton, Scirocco, Tiguan, Touareg, Touran,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij