Volkswagen Touareg (produkowany od 2002)

Volkswagen Touareg to samochód, który czuje się dobrze w każdej sytuacji. Autostrada? Górska serpentyna? Rwący potok? A może centrum miasta lub parking przy ekskluzywnej restauracji? Touareg w każdym miejscu globu i w każdej sytuacji jest w swoim żywiole. I zostaje zauważony.
Ideą twórców Touarega było stworzenie nowoczesnego samochodu terenowego, doskonale sprawdzającego się na autostradach, zaklętego w eleganckiej, ekskluzywnej limuzynie. Szybki, elastyczny, inteligentny i luksusowy, słowem - bezkompromisowy.

Niewiele jest takich przeszkód w trudnym terenie, które mogłyby powstrzymać Touarega. Jego wszechstronność odczuwa się już po pierwszych metrach. To zasługa samonośnego nadwozia, które zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo jazdy także na asfalcie. To dzięki niemu Touareg pokonuje wyboje oraz nierówności płynnie i prawie niezauważalnie.
Napęd na cztery koła, elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego, przekładnia redukcyjna, maksymalny prześwit do 300 mm i pneumatyczne zawieszenie ze stałą, elektroniczną regulacją amortyzowania. Testowany w najbardziej ekstremalnych warunkach Touareg udowadnia swoją niezawodność.
Góry wydają się bardziej płaskie.

Wystarczy wygodnie usiąść i lekko przycisnąć pedał gazu. Wokoło coraz szybciej przemykają przydrożne słupy, drzewa, budynki. Widnokrąg zmienia się w mgnieniu oka. Moc silników Touarega pozwala czerpać prawdziwą przyjemność z podróży po autostradzie. W każdej sytuacji kierowca może wydobyć ze swojego samochodu potrzebne rezerwy mocy. Touareg we wszystkich wersjach silnikowych dysponuje odpowiednio wysokim momentem obrotowym.
Drogi wydają się krótsze.


Dane techniczne:

Silniki: 3.6 V6 FSI 280 KM (206 kW), 4.2 V8 FSI 350 KM (257 kW), 2.5 R5 TDI 174 KM (128 kW), 6 biegów, 3.0 V6 TDI-CR 240 KM (176 kW), 6 biegów, 5.0 V10 TDI 313 KM (230 kW), Tiptronic, 6 biegów,

Inne modele marki Volkswagen:

Caravelle, Crafter, Eos, Fox, Jetta, Multivan, New Beetle, Phaeton, Scirocco, Tiguan, Touareg, Touran,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij