Wiadomości

Volvo wypożyczyło choinki na święta, a teraz drzewka wrócą do lasów

Choinkowa akcja Volvo została odebrana bardzo pozytywnie, dlatego w tym roku wypożyczalnia drzewek zostanie uruchomiona już po raz trzeci.
Choinkowa akcja Volvo została odebrana bardzo pozytywnie, dlatego w tym roku wypożyczalnia drzewek zostanie uruchomiona już po raz trzeci. fot. Volvo

Przed ubiegłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia Volvo Car Poland uruchomiło wypożyczalnię choinek. W stacjach dealerskich Volvo na terenie całego kraju można było wypożyczyć choinkę, którą po kilkunastu dniach należało zwrócić. Wszystko po to, by drzewka zostały ponownie zasadzone w lasach. Do trójmiejskich klientów trafiło łącznie 60 drzewek, które 26 września wrócą do Borów Tucholskich.Czy podoba ci się choinkowa akcja Volvo?

tak, świetna inicjatywa 66%
raczej tak, dobry pomysł 14%
raczej nie, nie jestem przekonany(a) 10%
nie, po co w ogóle wycinać choinki? 10%
zakończona Łącznie głosów: 364
Volvo Car Poland już po raz drugi otworzyło świąteczną wypożyczalnię choinek i na pewno powtórzy akcję w tym roku. Przypomnijmy, w ubiegłym roku, w dniach od 17 do 22 grudnia, m.in. w salonie Volvo Drywa można było wypożyczyć choinkę na święta. Osoba wypożyczająca musiała zapłacić 55 zł i zwrócić drzewko w dobrym stanie do 5 stycznia 2019 roku.

Łącznie Volvo Car Poland wypożyczyło 500 choinek, 60 z nich trafiło do klientów z Trójmiasta. Co istotne, za każde wypożyczone drzewko importer zobowiązał się do zasadzenia kolejnych dziesięciu, co łącznie umożliwi zwrócenie naturze 5 tys. choinek.

- Co roku na święta wycinanych jest w Polsce ponad 6 mln choinek. Wszystko po to, aby tylko na kilka chwil przyozdobić wnętrza naszych domów. W Volvo wierzymy jednak w długofalowe rozwiązania i zrównoważony rozwój. Przed podjęciem każdej decyzji zastanawiamy się, jak wpłynie ona na środowisko i życie człowieka. Dlatego w zeszłym roku Volvo Car Poland, wraz z dealerami, ruszyło z wypożyczalnią żywych choinek w doniczkach na terenie całej Polski, w tym Trójmiasta. Chcieliśmy w ten sposób wspólnie zadbać o środowisko również w czasie świąt - tłumaczy Agata Marszał z Volvo Drywa.
Zasada akcji jest prosta: wypożyczasz choinkę w salonie Volvo, dbasz o nią i oddajesz ją po kilkunastu dniach, następnie drzewko wraca do szkółki leśnej.
Zasada akcji jest prosta: wypożyczasz choinkę w salonie Volvo, dbasz o nią i oddajesz ją po kilkunastu dniach, następnie drzewko wraca do szkółki leśnej. fot. Volvo
Jest wiele powodów, dla których wypożyczenie choinki jest lepsze niż kupowanie ściętego drzewka. To przede wszystkim działanie w zgodzie z naturą. Do domu zabierasz drzewko zadbane i ukorzenione, pochodzące ze sprawdzonego źródła. No i oczywiście tradycja żywej choinki trwa, a ty możesz cieszyć się pięknym i pachnącym drzewkiem, które po świętach z powrotem trafi do szkółki leśnej, gdzie będzie dalej rosnąć i produkować tlen.

W grudniu świąteczna wypożyczalnia choinek zostanie uruchomiona już po raz trzeci. Trójmiejski przedstawiciel marki zapewnia, że zamówi więcej drzewek, bo akcja okazała się hitem.

Opinie (26) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Chademo to: