• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Protest wznowiony. W Gdyni wszystkie egzaminy praktyczne kat. B odwołane

Michał Jelionek
13 września 2022, godz. 11:15 
Strajku egzaminatorów w Trójmieście nie ma. Ale niewykluczone, że będzie. Strajku egzaminatorów w Trójmieście nie ma. Ale niewykluczone, że będzie.

Egzaminatorzy nie mogą dojść do porozumienia z Ministerstwem Infrastruktury w sprawie ich postulatów. Kolejna rozmowa zakończyła się fiaskiem, dlatego też w niektórych ośrodkach egzaminacyjnych w kraju wznowiono protesty. A to oznacza, że wiele osób nie przystąpi do swoich egzaminów. Niestety, strajk rozpoczęli także egzaminatorzy z Trójmiasta.Aktualizacja, 12:50

Mamy już informację dotyczące jutrzejszego dnia w PORD.

W środę, 14 września, w godz. 6-14 w Gdyni wszystkie egzaminy praktyczne na prawo jazdy zostały odwołane. Egzaminy teoretyczne odbędą się planowo.

W Gdańsku odbędą się praktyczne egzaminy na kat. B+E, C i C+E, a także egzaminy teoretyczne. Pozostałe egzaminy zostały odwołane.

Nie wiadomo, czy sytuacja zmieni się na drugiej zmianie egzaminacyjnej w godz. 14-22.


Saga protestów w ośrodkach ruchu drogowego w Polsce ciągnie się od początku lipca. Egzaminatorzy domagają się większych zarobków oraz zmian w systemie egzaminowania. Po kilku rozmowach z przedstawicielami resortu infrastruktury wciąż nie znaleziono wspólnej płaszczyzny. A to oznacza jedno: kontynuowanie protestów i odwoływanie egzaminów.

Jeszcze dziś rano, podczas pierwszej zmiany egzaminacyjnej w ośrodkach w Gdańsku i Gdyni nie było przesłanek do strajku. Egzaminy odbywały się planowo. Sytuacja zmieniła się jednak dynamicznie.

W Gdańsku egzaminują, w Gdyni wiele egzaminów odwołanychAktualnie w gdańskim ośrodku wszystkie egzaminy przebiegają planowo. I ta sytuacja nie powinna się zmienić do końca dnia (13.09.2022 r.), do godz. 22. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał dzień jutrzejszy (14.09.2022 r.). Niewykluczone, że egzaminatorzy zdecydują się na protest i nie stawią się w pracy.

Zdecydowanie gorzej jest w PORD w Gdyni. Dyrekcja otrzymała informacje o absencji kilku egzaminatorów, którzy mieli stawić się na drugą zmianę, od godz. 14. Oznacza to jedno: dziś wiele egzaminów zostanie odwołanych. Aktualnie osoby, które miały podejść w dniu dzisiejszym do egzaminu, są informowane o ich odwołaniu.

Jak przekazał nam dyrektor PORD, Roman Nowak, w Gdyni w godz. 14-22 nie odbędzie się żaden egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B.

Na pocieszenie: wszystkie egzaminy teoretyczne, a także praktyczne na kategorie motocyklowe odbywają się zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że podczas lipcowego strajku w trójmiejskich ośrodkach ruchu drogowego, które trwały kilka dni, odwołano kilkaset egzaminów na prawo jazdy.

Dlaczego egzaminatorzy PORD strajkują? Kilkaset odwołanych egzaminów

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku odbył się pierwszy przejazd przez Trójmiasto Mikołajów na motocyklach?

 

Najczęściej czytane