Wiadomości

stat

Weekend z Robertem Kubicą i Verva Street Racing


Dziesiątki widowiskowych pokazów na trzech wybudowanych torach wyścigowych, a do tego setki ciekawych aut w strefach ekspozycyjnych oraz show na wodzie i w powietrzu - w Gdyni trwa jubileuszowa, 10. edycja Verva Street Racing. Gościem specjalnym wydarzenia jest kierowca Formuły 1 - Robert Kubica. W niedzielę czeka nas powtórka z rozrywki. Wstęp jest bezpłatny, trzeba się jednak liczyć ze sporym ściskiem, bo zainteresowanie imprezą jest ogromne. Po pierwszym dniu wiele osób narzekało na kiepską organizację i mocno ograniczoną liczbę miejsc, z których można było swobodnie zobaczyć pokazy.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu imprez.

Robert Kubica przyciągnął tysiące kibicówJak oceniasz organizację Verva Street Racing?

bardzo dobrze, nie mam zastrzeżeń 13%
raczej pozytywnie, ciężko się do czegolwiek przyczepić 17%
słabo, jestem rozczarowany(a) 21%
fatalnie, nie polecam 22%
nie wiem, nie byłe(a)m na imprezie 27%
zakończona Łącznie głosów: 1552
Na dwa dni Gdynia zamieniła się w wielką motoryzacyjną arenę, która powstała na 40 hektarach. Organizatorzy przygotowali trzy duże tory wyścigowe, każdy o innej charakterystyce: F1, Action i Dakar. Zdecydowanie największym zainteresowaniem widzów cieszyły się pokazy na 850-metrowym torze zlokalizowanym na skwerze Kościuszki .

To tutaj swoje umiejętności zaprezentował gość specjalny - Robert Kubica. Nie jest tajemnicą, że większość osób do Gdyni przyjechała, żeby zobaczyć w akcji właśnie polskiego kierowcę F1.

- Trzeba jasno powiedzieć, że bolidy Formuły 1 nie zostały zbudowane, żeby jeździć w takich warunkach. Celem tego wydarzenia jest spotkanie z kibicami, pokazanie im tego sportu i - mam nadzieję - zaszczepienie w nich pasji. Po ulicach Gdyni jeżdżę starszej generacji bolidem, ale to akurat nie jest minus, ponieważ ma silnik V8, który lepiej brzmi od bolidów nowej generacji. Także w Gdyni na pewno nie będzie brakowało hałasu - powiedział Robert Kubica, kierowca F1.

Egzotyczne auta na Verva Street Racing w Gdyni


Robert Kubica to największa gwiazda Verva Street Racing.
Robert Kubica to największa gwiazda Verva Street Racing. trojmiasto.tv

Brak Russella i bolidów WilliamsaPodczas pokazu Kubica zasiadł za kierownicą nieco starszego bolidu - Lotusa E21 z 2012 roku, który został wypożyczony od zewnętrznej firmy. Nie udało się sprowadzić do Trójmiasta bolidów Williamsa, bo okazało się, że zespół z Grove nie dysponuje sprawnym pojazdem demonstracyjnym. Plus jest taki, że kibice mogli usłyszeć, jak brzmi bolid wyposażony w silnik V8, a nawet zobaczyć jak "kręci bączki".

Niestety, drugim rozczarowaniem jest absencja George'a Russella, partnera Kubicy z Williamsa. Jak poinformował organizator imprezy, Brytyjczyk nie przyleciał do Trójmiasta z powodów zdrowotnych.

Zdaje się, że dla odwiedzających większym problemem od nieobecności Russella i braku bolidów Williamsa była sama organizacja. Dociera do nas coraz więcej sygnałów od czytelników o kulejącej organizacji imprezy.

Kubica w Gdyni zaprezentował się w bolidzie Lotusa z 2012 roku.
Kubica w Gdyni zaprezentował się w bolidzie Lotusa z 2012 roku. trojmiasto.tv
Mały niedosyt spowodowany brakiem Brytyjczyka wynagrodzili pozostali zawodnicy, którzy popisywali się na torze F1. W akcji zobaczyliśmy m.in. driftera Kubę Przygońskiego, który pokazał kilkutysięcznej widowni, jak jeździ się bokiem do przodu.

- Tor jest trochę kwadratowy, ma 90-stopniowe zakręty, ale na pewno da się tu pokazać dobry drift. Prędkości, które rozwijamy w niektórych miejscach sięgają nawet 120-140 km/h, więc jest to dość szybko. Na takich pokazach staramy się driftować maksymalnie widowiskowo, bardzo blisko bandy - skomentował Kuba Przygoński, zawodnik Orlen Team.
Na torze F1 podczas inauguracyjnego, trwającego ponad dwie godziny bloku, było dynamicznie i głośno, ale i bardzo ciasno dookoła toru. Wielu kibiców miało problem z zajęciem miejsca, z którego można by swobodnie obejrzeć pokazy. W akcji zobaczyliśmy również: Jakuba Śmiechowskiego w bolidzie Formuły 2, Grupę Wójcik Racing Team na wyczynowych motocyklach Moto GP, uczestników Kia Platinum Cup, a także pokazowe przejazdy aut serii GT i Le Mans, WRC2 oraz żużlowców z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Verva Street Racing to nie tylko tor F1Drugim najpopularniejszym torem Verva Street Racing jest Dakar zlokalizowany na plaży miejskiej . Organizatorzy starali się odwzorować katorżnicze warunki, panujące w tym najtrudniejszym rajdzie świata. Trzeba przyznać, że przejazdy rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówki na piaszczystych hałdach były bardzo widowiskowe.

Na skwerze Arki Gdynia kibice zobaczyli w akcji pokazy m.in. FMX, stuntu oraz... driftującej ciężarówki.

Verva Street Racing to nie tylko pokazy na lądzie, ale również na wodzie i w powietrzu oraz statyczne wystawy wyjątkowych aut. W motoryzacyjnym miasteczku rozbito kilka stref ekspozycyjnych, w których zaparkowało ponad 500 aut, w tym bardzo drogie i szybkie egzemplarze, klasyki oraz pojazdy wyścigowe i driftowe. Te największe strefy znajdują się na skwerze Kościuszki i bulwarze.

Ostatnim punktem programu są koncerty, które rozpoczną się o godz. 20:05. Na scenie zlokalizowanej na plaży wystąpią: Lipali, The Cassino i Sylwia Grzeszczak.

W niedzielę powtórka z rozrywkiMapa Verva Street Racing.
Mapa Verva Street Racing. mat. prasowe
Niedzielny program VSR, 25.08.2019

10:00 - 17:00 pit party
11:00 - 17:00 otwarcie stref kibica przy torach dynamicznych
12:00 - 13:00 pokazy na torze F1 (skwer Kościuszki)
13:00 - 13:30 pokazy na torze Action (skwer Arki Gdynia)
13:30 - 14:15 pokazy na torze Dakar (plaża miejska)
14:15 - 15:00 pokazy lotnicze i na wodzie
15:00 - 16:00 pokazy na torze F1 (skwer Kościuszki)
16:00 - 16:30 pokazy na torze Action (skwer Arki Gdynia)
16:30 - 17:00 pokazy na torze Dakar (plaża miejska)
17:00 - 20:30 koncerty: Luxtorpeda (17:00), Daria Zawiałow (18:00), C-BooL (19:15)

Utrudnienia w ruchuZgodnie z przewidywaniami do Gdyni przyjechały dziesiątki tysięcy fanów motorsportu z całej Polski, a to odczuwalnie przełożyło się na komfort przemieszczanie po mieście. Zalecamy, aby w niedzielę samochody pozostawić na parkingach zlokalizowanych nieco dalej od centrum, a na teren imprezy dostać się komunikacją miejską, na piechotę lub rowerem.

1. Skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. Żeromskiego i ul. Waszyngtona:
 • od 19.08 na skwerze Kościuszki trwają prace związane z montażem infrastruktury pokazów;
 • w dniach 21-27.08 będzie zamknięty parking na al. Jana Pawła II, na wysokości Akwarium Gdyńskiego MIR;
 • o północy z 22.08 na 23.08 skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego;
 • zamknięte dla ruchu ogólnego zostaną także: odcinek ul. Żeromskiego pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki oraz odcinek ul. Waszyngtona pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki;
 • skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną otwarte w dniu 26.08 o godz. 8 (prace związane z demontażem infrastruktury zawodów potrwają tam do 28.08).

2. ul. Świętojańska i ul. 10 Lutego:
 • w dniu 23.08 o godz. 23 zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Świętojańskiej - 10 Lutego - skwer Kościuszki;
 • skrzyżowanie zostanie otwarte 25.08 o godz. 20;
 • w związku z zamknięciem skrzyżowania na ul. 10 Lutego od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu z możliwością wjazdu przez ulice Starowiejską i Abrahama;
 • w czasie zamknięcia skrzyżowania ulic 10 Lutego - Świętojańska - skwer Kościuszki z ruchu zostanie wyłączony również odcinek ul. Świętojańskiej pomiędzy ulicami Pułaskiego i Armii Krajowej oraz ul. Zygmuntowska.

3. ul. Armii Krajowej, ul. Zawiszy Czarnego i Kamienna Góra:
 • w dniach 19-27.08 będzie zamknięty parking przy plaży Śródmieście na ul. Zawiszy Czarnego;
 • ul. Armii Krajowej na odcinku od placu Grunwaldzkiego do ul. Zawiszy Czarnego oraz ul. Zawiszy Czarnego od ul. Armii Krajowej do ul. Sędzickiego będą zamknięte w dniach pokazów: 24.08 w godzinach 6-22 oraz 25.08 w godzinach 6-20;
 • w tych samych godzinach na odcinku ul. Armii Krajowej od placu Grunwaldzkiego do ul. Świętojańskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic Wybickiego i placu Grunwaldzkiego;
 • w trakcie pokazów wjazd na ulice Sienkiewicza, Sędzickiego i Kasprowicza (odcinek od strony Teatru Muzycznego) będzie możliwy jedynie dla mieszkańców tych ulic oraz służb miejskich.

4. bulwar Nadmorski, skwer Arki Gdynia i ul. Prusa:
 • o północy z 21.08 na 22.08 zamknięty został parking przy bulwarze Nadmorskim (skwer Arki Gdynia); parking będzie zamknięty do północy 26.08;
 • w czasie zamknięcia parkingu przy bulwarze Nadmorskim na ul. Prusa będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy do ul. Ejsmonda;
 • w tym samym czasie droga rowerowa przebiegająca wzdłuż bulwaru Nadmorskiego będzie pełniła funkcję ciągu pieszego.

5. Parkingi:
 • w rejonie Śródmieścia nie zostaną wyznaczone żadne dodatkowe parkingi;
 • w związku z rozległym obszarem zajętym na potrzeby organizacji pokazów liczba dostępnych miejsc postojowych w Śródmieściu będzie bardzo ograniczona;
 • rekomendujemy kierowcom skorzystanie z parkingów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie Śródmieścia np.:
- przy ul. Górskiego (parkingi pomiędzy Gdynia Arena a CH Riviera),
- na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej,
- na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa
- przy ul. Polskiej.

Opinie (603) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

4MOTION to napęd na wszystkie koła stosowany przez którego producenta?