Wiadomości

stat

Niemcy: testy na koronawirusa bez wychodzenia z auta

Niemcy to jeden z krajów, który uruchomił szybkie testy na koronawirusa bez konieczności wysiadania z auta.
Niemcy to jeden z krajów, który uruchomił szybkie testy na koronawirusa bez konieczności wysiadania z auta. fot. France24

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wykonywanie jak największej liczby testów na koronawirusa. Jak jednak robić dużą liczbę badań nie stwarzając przy tym niepotrzebnych tłoków w szpitalach? Na dobry pomysł wpadli m.in. Koreańczycy, Amerykanie i Niemcy, którzy stworzyli specjalne stacje badań, w których osoby podejrzane o zakażenie wirusem nie muszą nawet opuszczać własnego auta.Czy stworzenie punktów z szybkimi testami bez wychodzenia z auta to dobry pomysł?

tak, bardzo dobry, trzeba jak najszybciej stworzyć takie strefy 83%
raczej tak, pytanie tylko czy mamy takie możliwości? 12%
nie, będzie za dużo chętnych na taki test 5%
zakończona Łącznie głosów: 1421
Przeprowadzanie szybkich badań na koronawirusa we wspomnianych krajach można porównać do tzw. drive-through w popularnych restauracjach serwujących fast foody. Wystarczy podjechać autem do punktu pobrań i obniżyć szybę. Resztą zajmie się już personel odziany w specjalne kombinezony, maseczki i rękawiczki.

Przykładowo, w Niemczech do przeprowadzenia szybkich testów zaadaptowano hale, w których rozbito po kilkanaście punktów poboru wymazu. Jak podaje deutschlandfunk.de, osoby, które podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem, mogą podjechać do takiego punktu autem i przebadać się w kilka minut. Na wynik trzeba poczekać nieco dłużej, bo do kilkunastu godzin.

Coraz więcej takich punktów pobrań powstaje w Stanach Zjednoczonych - podaje portal USA Today.

Jest to świetna i skuteczna metoda, która z pewnością odciążyłaby zatłoczone już szpitale, a opieka medyczna skupiałaby się wyłącznie na osobach zarażonych. Warto dodać, że w Polsce od początku epidemii przebadano 20127 osób, a w ciągu doby obecnie wykonuje się ok. 2,5 tys. testów.

Koronawirus - wszystkie informacje

Opinie (155) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Traficar i MiiMove to: