• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Węzeł Kowale. Czytelnik: są nowe znaki, a ludzie głupieją

mJ
7 lutego 2024, godz. 10:25 
Opinie (74)
Przy węźle Kowale stanęły znaki D-48. Jeden z czytelników uważa, że wprowadzają kierowców w błąd. Przy węźle Kowale stanęły znaki D-48. Jeden z czytelników uważa, że wprowadzają kierowców w błąd.

Na węźle KowaleMapka rozpoczęły się prace przy budowie tymczasowych rond. Jeden z naszych czytelników w Raporcie z Trójmiasta zamieścił zdjęcie znaku D-48 mówiącego o "zmianie pierwszeństwa" na węźle. Twierdzi, że na ten moment znak wprowadza kierowców w błąd. "Ludzie głupieją" - napisał.Będą tymczasowe ronda na zjazdach z obwodnicy w Kowalach Będą tymczasowe ronda na zjazdach z obwodnicy w Kowalach
We wtorek, 6 lutego, jeden z naszych czytelników opublikował w raporcie zdjęcie znaku D-48, który postawiono na węźle Kowale. Pan Janusz napisał:

Niepoprawne oznakowanie na węźle. Ja rozumiem, że ma być przebudowa, ale zanim ronda powstaną, to znak ustąp powinien być chociaż przekreślony taśmami. Zarówno od Kowal, jak i od Kolbud taka sytuacja. Do tego na środku węzła, w kierunku Kowal, to samo. Ludzie głupieją.

Znak D-48 "zmiana pierwszeństwa". Znak D-48 "zmiana pierwszeństwa".

Znak uprzedza o zmianachZaraz po publikacji raportu czytelnika zgłosił się do nas Mateusz Brożyna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który wyjaśnił to małe zamieszanie.

W odniesieniu do raportu na Trojmiasto.pl i wpisu jednego z czytelników przesyłam informację dot. prawidłowego oznakowania, jakie obowiązuje na węźle Kowale w związku z budową rond tymczasowych i możliwych utrudnień w tym rejonie. Znak D-48 "zmiana pierwszeństwa" stosuje się w celu uprzedzenia uczestników ruchu o mającej nastąpić zmianie obowiązujących dotychczas zasad pierwszeństwa na skrzyżowaniu - tłumaczy.
Znak D-48 należy umieścić nie później niż siedem dni przed planowaną zmianą organizacji ruchu i usunąć nie wcześniej niż po 14 dniach od wprowadzenia zmiany.

Prace ruszyłyPrace przygotowawcze pod budowę rond zaczęły się we wtorek, 6 lutego. Wszystko jest uzależnione od warunków pogodowych. Główne utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na węźle Kowale. Lekkie zawężenie na łącznicy zjazdowej na drogę wojewódzką nr 221 w kierunku Kościerzyny - ma to związek z wycięciem części pasa zieleni. Sama DW221 bez utrudnień. Podobnie będzie w kierunku Gdańska - lekkie zawężenie na łącznicy. Prace związane z budową rond tymczasowych nie powinny powodować większych utrudnień. Ronda, które powstaną w rejonie łącznic na węźle Kowale są oczywiście rozwiązaniem tymczasowym. Ma to na celu usprawnienie/upłynnienie ruchu i po części odciążenie w. Gdańsk Południe - wyjaśnia Brożyna.
Tymczasowe ronda powstaną na węźle Kowale. Tymczasowe ronda powstaną na węźle Kowale.

Uwagi do rondaW międzyczasie pojawiły się pewne uwagi techniczne Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku dotyczące projektu ronda na skrzyżowaniu ulic Staropolskiej i GlazurowejMapka (przy stacji paliw Orlen). Przypomnijmy, że zarządcą dróg na węźle Kowale jest GDDKiA, natomiast ulic Staropolskiej i Glazurowej - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Aby prace przy budowie wszystkich trzech rond ruszyły, potrzebne jest zatwierdzenie obu zarządców. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (74)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Kobiet w Warsztacie Samochodowym

spotkanie, warsztaty

Rozpoczęcie Sezonu Klasycznie 2024

25 zł
zlot

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest PHEV?

 

Najczęściej czytane