• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Wspomagał" się amfetaminą podczas jazdy ciągnikiem siodłowym

szym
18 września 2023, godz. 15:15 
Opinie (77)
Kierowca miał przy sobie amfetaminę. Przyznał też, że wcześniej zażył narkotyk. Kierowca miał przy sobie amfetaminę. Przyznał też, że wcześniej zażył narkotyk.

Jechał ciągnikiem siodłowym z naczepą do Trójmiasta. Na przyczepie nie miał ładunku, za to w kabinie przewoził amfetaminę. Narkotyk miał też w organizmie - podczas kontroli Inspekcji Transportu Drogowego przyznał, że zażył go kilka godzin wcześniej.



Zdarzyło ci się prowadzić auto, kiedy byłe(a)ś skrajnie zmęczony(a)?

Wydarzenia rozegrały się na autostradzie A1, kiedy to patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. Zestaw należący do polskiej firmy jechał "na pusto" do Trójmiasta.

- Już na początku czynności kontrolnych uwagę inspektorów zwróciło nienaturalne zachowanie kierowcy - był pobudzony i zapewniał, że ciężarówka jest w nienagannym stanie technicznym. Inspektor po wejściu do kabiny ciężarówki zauważył rozsypany proszek i szklaną lufkę między fotelami. Substancja wyglądała na porcję narkotyku przygotowanego do zażycia - dowiadujemy się od inspektorów.
Ostatecznie kierowca potwierdził i przyznał się, że kilka godzin przed kontrolą zażył taki sam środek odurzający. W rozmowie z inspektorami przyznał się też do posiadania większej ilości narkotyku. Pokazał im woreczek strunowy ze znaczną ilością niedozwolonej substancji psychoaktywnej.



- Na miejsce kontroli zostali wezwani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. 44-letniego kierowcę przekazano policjantom do dalszych czynności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona do badań substancja zawierała w sobie amfetaminę - podsumowują funkcjonariusze ITD.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Chiptuning to:

 

Najczęściej czytane