Wiadomości

Wypadek na skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Kościuszki

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Legionów i ul. Kościuszki
Wypadek na skrzyżowaniu ul. Legionów i ul. Kościuszki fot. czyt. trojmiasto.pl
Po godzinie 14:50 na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Kościuszki w Gdańsku zdarzył się wypadek, którzy na około 20 min utrudnił ruch w tym rejonie miasta.

Zderzył się samochód osobowy marki Renault poruszający się w stronę Galerii Bałtyckiej z tramwajem ZKM linii nr 2 jadącym w stronę Centrum. W wyniku zdarzenia samochód został przesunięty na przeciwległy pas ruchu i został uderzony przez Fiata Cinquecento.

Po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 PSP w Gdańsku oraz jeden zespół podstawowy pogotowia ratunkowego, który jako pierwszy zajął się osobami poszkodowanymi. Następnie na miejscu pojawili się ratownicy rowerowi ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa "ADIUTARE", którzy przejęli jedną osobę poszkodowaną i udzielili jej pomocy medycznej czekając na przyjazd kolejnej karetki.

Na miejscu pojawiły się również radiowozy z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz służba nadzoru ruchu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

W czasie akcji ratunkowej część skrzyżowania została całkowicie zamknięta powodując poważny korek. Ruch tramwajów został utrudniony.

Na skrzyżowaniu Al. Legionów i ul. Kościuszki, co tydzień dochodzi do kilku mniej lub bardziej poważnych kolizji i wypadków z udziałem samochodów osobowych i tramwajów.

Obok skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Miszewskiego jest to jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście.

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Chyba trochę wcześniej był ten wypadek... Albo wcześniej była próba generalna :)

    (opinia ze strony www.korkiwtrojmiescie.pl)

    • 1 0

  • Ja również chciałbym zwrócić waszą uwagę na bardzo kolizyjne skrzyżowanie ulicy Kościuszki z Aleją Legionów we Wrzeszczu. Odnoszę wrażenie, że nie ma tam tygodnia bez wypadku. Scenariusz jest zazwyczaj ten sam: auto jadące ul. Kościuszki (zielone światło) od strony Grunwaldziej tarnuje prostopadle samochód wyskakujący ze skrzyżowania w Aleję Legionów (teoretycznie czerwone światło). Przyczyną jest nieprawidłowe oznakowanie tego ruchliwego skrzyżowania. Sznur samochodów oczekujących na zielonym świetle przed skrzyżowaniem na lewoskręcie Kościuszki w stronę Zaspy ogranicza widocznośc samochodom oczekującym na środku skrzyżowania i chcącym wjechac w Al. Legionów. Brak sygnalizatora świetlnego na Al. Legionów na skrzyżowaniu (z czerwonym światłem) zachęca te oczekujące samochody do opuszczenia skrzyżowania. Wtedy wpadaja pod maski rozpedzonych aut jadących w dół Kościuszki.

    (opinia ze strony www.korkiwtrojmiescie.pl)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Co to jest PHEV?