• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wypucują twoje auto na błysk. Odwiedź IMT Detailing

13 grudnia 2022, godz. 09:00 
Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing. Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.

Zima to czas, w którym samochody brudzą się znacznie szybciej niż w pozostałych porach roku. Jeśli szukasz studia detailingowego, które w rozsądnych pieniądzach rzetelnie wyczyści nadwozie i wnętrze twojego auta - koniecznie odwiedź IMT Detailing, które zlokalizowane jest w Gdańsku przy ul. Zbyszka z Bogdańca 90Mapka. O swoim biznesie opowiada właściciel studia detailingowego.Trojmiasto.pl: Zacznijmy od tego, że nie każdy wie, co kryje się pod pojęciem "car detailing". Czy może pan pokrótce przedstawić, czym się zajmujecie?

Franek Pietruszewski: Car detailing czy też auto detailing to nic innego jak pielęgnacja samochodów. Detailing dzielimy na wewnętrzny i zewnętrzny. W ramach tego pierwszego odkurzamy wnętrze, czyścimy kokpit, nawiewy, uszczelki oraz wszystkie trudno dostępne szczeliny i zakamarki. A do tego myjemy szyby i pierzemy tapicerkę. Detailing zewnętrzny to mycie nadwozia wraz z wnękami i szczelinami. To także pielęgnacja felg i opon, korekta lakieru, dekontaminacja, czyli dokładne oczyszczanie powłoki lakierniczej z osadów, nalotu rdzy, asfaltu czy żywicy. Zajmujemy się także zabezpieczaniem lakieru przy użyciu wosków, powłok ceramicznych i grafenowych, a także aplikacją niewidzialnej wycieraczki na szyby. Zakres prac jest bardzo szeroki.

Które usługi cieszą się największą popularnością?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. W naszej ofercie dostępnych jest kilka pakietów. Każdy znajdzie coś dla siebie. To m.in. zwykłe mycie zewnętrzne, zwykłe sprzątanie środka, detailingowe mycie nadwozia, detailngowe czyszczenie wnętrza, pranie tapicerki, korekta lakieru, zabezpieczenie lakieru woskiem bądź ceramiką oraz przygotowanie auta do sprzedaży.

Jaki jest przedział cenowy oferowanych usług?

Ceny naszych usług rozpoczynają się już od 90 zł za mycie nadwozia. Natomiast pakiety starują od 139 zł. To standardowa cena, choć dokładnej wyceny dokonujemy zawsze na miejscu, po rozmowie z klientem. Górna granica cenowa to około 5-6 tys. zł, w zależności od wybranej przez klienta powłoki ceramicznej. To zdecydowanie najdroższa usługa.

Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing. Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
No dobrze. Chciałbym oddać auto w wasze ręce w celu kompleksowego umycia nadwozia i wnętrza. Jak długo trwa realizacja takiej usługi?

Podstawowa pielęgnacja nadwozia i wnętrza zajmuje około 2,5 godz. Oczywiście czas usługi zależy w dużej mierze od stanu czystości pojazdu.

Wspomnieliście o gotowych pakietach, ale warto również wspomnieć o dodatkowych usługach.

Oferujemy cztery gotowe pakiety, których ceny rozpoczynają się od wspomnianych już 139 zł brutto, a kończą się na 459 zł brutto za topowy pakiet Shine Mega Max. Oprócz pakietów proponujemy naszym klientom kilka dodatków, jak chociażby czyszczenie skórzanej tapicerki, mycie felg czy dekontaminację lakieru.

Na liście usług dodatkowych jest coś dla miłośników zwierząt.

Zgadza się. Usuwanie sierści z tapicerki to bardzo popularna usługa, często zlecana przez klientów. Niestety, to co w aucie pozostawiają po sobie czworonogi jest trudne do usunięcia. Nie każdy dysponuje specjalistycznym sprzętem, aby z sierścią na tapicerce się uporać.

W ostatnich latach studia detailingowe w Trójmieście wyrosły jak grzyby po deszczu. Czym IMT Detailing wyróżnia się na tle konkurencji?

Nasza firma wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta, ale i samochodu, a także oczywiście wysoką jakością i profesjonalizmem. Kosmetyki, których używamy, są z absolutnego topu. Wszystko po to, aby auto prezentowało się jak milion dolarów. Na naszym regale znajdują się kosmetyki renomowanych marek, m.in. ShinyGarage, adbl, cleantech/cleantle, soft99, kenotek, foen, fresso, heavenscents, fxprotect i wielu innych producentów.

Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing. Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
Co oferujecie klientom, gdy na warsztacie ląduje ich auto?

U nas klient może zaczekać na miejscu w specjalnie przygotowanej poczekalni, napić się kawy czy herbaty lub innych dostępnych napojów, obejrzeć telewizję bądź film na Netflixie, a jak ma ochotę - pograć na konsoli. Latem udostępniamy poczekalnie także na zewnątrz. Dodam, że oferujemy również samochód zastępczy i usługę door-to-door.

Czy dziś właściciele bardziej dbają o swoje auta niż kiedyś? Częściej odwiedzają studia detailingowe?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Właściciele pojazdów dzielą się na dwie grupy: dla jednych samochód ma po prostu jeździć, a dla drugich każdy detal w aucie musi lśnić. Na przestrzeni lat jakość kosmetyków dostępnych na rynku wzrosła, a co za tym idzie - i jakość usługi. Pamiętajmy, że nie do wszystkich kosmetyków dostęp ma Kowalski, niektóre dostępne są wyłącznie w wybranych punktach albo tylko dla posiadaczy specjalnej akredytacji danej marki, którą uzyskuje się po szkoleniu.

 • Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
 • Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
 • Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
 • Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
 • Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.
 • Skorzystaj z szerokiej oferty studia IMT Detailing.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dni Otwarte w Citroen Zdunek

dni otwarte

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest PHEV?

 

Najczęściej czytane