Za nami wyścigi z Sopotu do Gdyni. Show Krupy

mJ
15 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Najlepszym zawodnikiem 25. edycji Grand Prix Sopot - Gdynia okazał się Karol Krupa. Najlepszym zawodnikiem 25. edycji Grand Prix Sopot - Gdynia okazał się Karol Krupa.

Za nami dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które w miniony weekend rozegrane zostały na leśnym odcinku wiodącym z Sopotu do GdyniMapka. Dwukrotnie zwycięstwo padło łupem lidera klasyfikacji generalnej GSMP - Karola Krupy, który sukces osiągnął w Skodzie Fabii CT.

Wydarzenie zapowiadaliśmy w kalendarzu imprez i w oddzielnym artykule.

Przez weekend na trasie z Sopotu do Gdyni rozegrano 11. i 12. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to jubileuszowa, 25. edycja Grand Prix Sopot-Gdynia, której organizatorem jest Automobilklub Orski.

Faworytem do zwycięstwa w sopocko-gdyńskiego ściganiu był aktualny lider klasyfikacji generalnej GSMP - Karol Krupa. I faktycznie, faworyt nie zawiódł.

Weekend należał do Krupy

W sobotę na starcie ponad 3-kilometrowej trasy stanęło 44 kierowców. Krupa za "sterami" Fabii CT okazał się zdecydowanie najlepszy. Jego łączny czas z dwóch podjazdów to 2:48,416. Za jego plecami uplasował się Sebastian Stec w Fordzie Fiesta (2:54,966), a na trzecim stopniu podium stanął Jędrzej Szcześniak w Lamborghini Huracan Super Trofeo (2:59,213). Pierwszą piątkę 11. rundy GSMP uzupełnili: Roman Baran i Krzysztof Chorąży. Dla Krupy było to piąte zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach.

W niedzielę lider klasyfikacji dorzucił szóstą wygraną rundę w sezonie. Krupa powtórzył swój sukces z soboty, osiągając jeszcze lepszy czas obu przejazdów - 2:47,682. Na kolejnych miejscach na podium... również powtórka z rozrywki. Drugi stopień przypadł - podobnie jak dzień wcześniej - Sebastianowi Stecowi, który do lidera stracił niecałe trzy sekundy. Natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się ponownie Jędrzej Szcześniak. Kierowcy Lamborghini do Steca zabrakło zaledwie 1,06 sekundy.

Warto dodać, że średnie prędkości najszybszych aut wyścigu przekraczały 130 km/h. Niedzielną rundę ukończyło 35 kierowców.

Dodajmy, że podczas 25. Grand Prix Sopot-Gdynia rywalizowali także zawodnicy klasyfikowani w GSMP Historycznych. Zwyciężył Piotr Zaleski (Porsche 911 S.C.) wyprzedzając swojego syna Christiana, jadącego w bliźniaczym samochodzie, a także czterokrotnego zwycięzcę sopockich wyścigów, Tadeusza Myszkiera.