Wiadomości

stat

Zawał na pokładzie samolotu z Gdańska do Trondheim

Przez kłopoty zdrowotne jednego z pasażerów pilot lotu do Trondheim tuż po starcie podjął decyzję o powrocie do Gdańska.
Przez kłopoty zdrowotne jednego z pasażerów pilot lotu do Trondheim tuż po starcie podjął decyzję o powrocie do Gdańska. fot. Marcin Stolarek / czytelnik Trojmiasto.pl

Nerwowe chwile przeżyli pasażerowie porannego lotu z Gdańska do Trondheim. Tuż po starcie na pokładzie samolotu jeden z pasażerów prawdopodobnie doznał zawału i pilot zawrócił maszynę do Gdańska. Poszkodowanemu udzielono pomocy a samolot odleciał do Norwegii z opóźnieniem.

Z informacji uzyskanych w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy wynika, że kilka minut po starcie na pokładzie samolotu linii Wizzair jeden z pasażerów gorzej się poczuł. Jako że do zdarzenia doszło tuż po starcie, gdy maszyna była zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Trójmiasta, pilot podjął decyzję o powrocie. Kilka minut po starcie samolot znów był na lotnisku w Gdańsku.

- Samolot zawrócił, ponieważ u jednego z pasażerów było podejrzenie zawału. Po wylądowaniu pasażer otrzymał pomoc medyczną, a samolot odleciał z opóźnieniem - poinformowała Iwona Tomczyńska, kierownik działu analiz ekonomicznych i marketingu w Porcie Lotniczym w Gdańsku.
Trasa lotu W61761 z Gdańska do Trodheim.
Trasa lotu W61761 z Gdańska do Trodheim. fot. www.flightradar24.com
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (169)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.