• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zima znów zaskoczyła kierowców. Czy można ich usprawiedliwić?

mJ
21 listopada 2022, godz. 06:00  Raport
Opinie (76)

Niektóre z aut miały tak duże problemy, że trzeba było je zepchnąć.

Czy zima kolejny raz zaskoczyła kierowców z Trójmiasta? Odpowiedź brzmi: tak. Można ich jednak w pewnym stopniu usprawiedliwić. Piękna pogoda w listopadzie nieco uśpiła czujność zmotoryzowanych, a zima - i to w dość mocnym wydaniu - przyszła nagle, z dnia na dzień. W kolejnym artykule podpowiemy, w co warto wyposażyć auto na okres zimowy.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy zaliczyłe(a)ś kiedyś stłuczkę podczas nagłego ataku zimy?

W miniony wtorek, czyli tak naprawdę w ostatni ciepły dzień listopada, opublikowaliśmy artykuł na temat wymiany opon na zimowe. Wówczas prognoza pogody na najbliższych kilka dni świetnie się sprawdziła. Miało przyjść spore ochłodzenie i opady śniegu - i tak też się stało. Na co niestety wielu kierowców z Trójmiasta nie było przygotowanych. Efekt? Paraliż wielu dróg.

Śliskie drogi, intensywne opady śniegu i wiele samochodów na letnich oponach - tak można podsumować to, co działo się w ostatni weekend w Trójmieście. Do naszego Raportu z Trójmiasta trafiło mnóstwo zdjęć i filmów z trójmiejskich dróg od czytelników, za co bardzo dziękujemy.

Paraliż na drogach w Trójmieście przez opady śniegu Paraliż na drogach w Trójmieście przez opady śniegu

Zamknięta obwodnica w Chyloni.


Usprawiedliwienie dla kierowcówParaliż dróg po pierwszych opadach śniegu to w głównej mierze "zasługa" kierowców, którzy wciąż korzystają z opon letnich. W wielu miejscach Trójmiasta tworzyły się długie korki, bo - przykładowo - nieprzygotowane do zimy auto nie potrafiło podjechać pod wzniesienie.

Trzeba jednak nieco rozgrzeszyć kierowców, których zima zaskoczyła. Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu termometry pokazywały 12-13 stopni Celsjusza, a my cieszyliśmy się piękną, jesienną aurą. Niestety aurą, która uśpiła czujność zmotoryzowanych. Mało kto myślał o wymianie opon i tak szybkim nadejściu zimy.

Zapewne jutro i w najbliższych tygodniach wulkanizatorzy z Trójmiasta będą mieć ręce pełne roboty. W niektórych puntkach już w ubiegłym tygodniu na wymianę opon trzeba było ustawić się w długich kolejkach. Terminy przypisywane były na za dwa tygodnie.

Wulkanizacja - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Według prognoz pogody najbliższe dni mają być podobne - zimne, ale już bez tak dużych opadów śniegu.

Tradycyjnie co roku, gdy nadchodzi ten dzień z pierwszym atakiem zimy, po sieci zaczyna krążyć poniższy mem. To już klasyka gatunku.

Gdy tylko zima zaskoczy kierowców, po sieci krąży ten mem. Gdy tylko zima zaskoczy kierowców, po sieci krąży ten mem.

Kiedy wymienić opony na zimowe? Kiedy wymienić opony na zimowe?
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

Pasjonat zabytkowych aut, Witold Ciążkowski, jest twórcą:

 

Najczęściej czytane