• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znaki "stop" przy... Obwodnicy Trójmiasta. Co tam robią?

mJ
10 czerwca 2023, godz. 06:00 
Opinie (39)

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na znaki B-20 ustawione przy trójmiejskiej obwodnicyMapka. To oczywiście znaki "stop". Widok niecodzienny. Co tam robią?Czy będziesz korzystał(a) z Obwodnicy Metropolitalnej?

Na znaki "stop" ustawione przy trójmiejskiej obwodnicy możemy natknąć się na odcinku między Straszynem a Kowalami w kierunku Gdyni.

Pierwszy znak znajduje się po lewej stronie drogi, widoczny na załączonym zdjęciu. Natomiast drugi stoi kilkaset metrów dalej po prawej stronie drogi, ten z kolei widoczny jest na nagranym przeze mnie filmie. Nie ma tam żadnych skrzyżowań, a znaki stoją od początku remontu - informuje pan Andrzej, czytelnik Trojmiasto.pl.
Tak powstaje Obwodnica Metropolitalna. Byliśmy na budowie Tak powstaje Obwodnica Metropolitalna. Byliśmy na budowie

Znak "stop" wygląda jakby dotyczył obwodnicy Trójmiasta. Znak "stop" wygląda jakby dotyczył obwodnicy Trójmiasta.
Widok znaków "stop" przy Obwodnicy Trójmiasta to rzeczywiście widok niecodzienny. Co tam robią? Uspokajamy - znaki nie dotyczą kierowców poruszających się Obwodnicą Trójmiasta.

Znaki "stop" dotyczą drogi technologicznej, która jest poprowadzona w pasie rozdziału. Znaki ustawione są prawidłowo, po prawej stronie pasa, którego dotyczą. Gdyby znak dotyczył drogi ekspresowej, ustawiony byłby z prawej i lewej strony. Ot i całe wyjaśnienie. Naturalne jest, że kierowcy mogą być zaskoczeni. Natomiast po analizie na pewno właściwie oceniają sytuację - wyjaśnia Andrzej Szyler z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Droga technologiczna to droga tymczasowa. Zbudowana na czas budowy czy remontu inwestycji.

mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (39)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakiej dzielnicy Gdańska miała miejsce katastrofa autobusu w 1994 roku?

 

Najczęściej czytane