Wiadomości

stat

Zniknie stacja paliw przy obwodnicy

Stacja Shell niedługo przestanie funkcjonować.
Stacja Shell niedługo przestanie funkcjonować. fot. Google Maps

Jest w tym miejscu od 13 lat, ale niebawem zniknie z mapy Trójmiasta - mowa o stacji paliw Shell zobacz na mapie Gdańska zlokalizowanej przy obwodnicy Trójmiasta na wysokości Złotej Karczmy. Obiekt zostanie zlikwidowany do końca stycznia 2018 roku. Zarządca terenu ogłosił przetarg na dzierżawę działki, jednak nikt do niego nie przystąpił.
Czy przy obwodnicy Trójmiasta powinno działać więcej stacji benzynowych?

tak, jest ich zdecydowanie za mało

61%

chyba nie, jest ich wystarczająco dużo

31%

nie, wręcz przeciwnie, jest ich za dużo

8%
Umowa między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmą Shell została podpisana w 2004 roku i wygaśnie z końcem tego roku. Następnie dzierżawca będzie miał jeszcze 30 dni na opuszczenie terenu.

- Zdając sobie sprawę, że umowa z firmą Shell wygaśnie niebawem, ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę tego miejsca. Postawiliśmy dwa warunki: 10-letnia dzierżawa i przebudowa wjazdu. Wynika to stąd, że obecne rozwiązanie z dojazdem na teren stacji nie jest do końca bezpieczne - tłumaczy Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA.
Chociaż lokalizacja wydaje się bardzo atrakcyjna - to nikt do przetargu nie przystąpił, nawet firma Shell. Prawdopodobnie potencjalnych dzierżawców przed złożeniem oferty odstraszył wymóg przebudowy dojazdu do działki.

- Sposób rozwiązania dojazdu do stacji benzynowej, a także sposób rozwiązania poruszania się pojazdów po terenie stacji w powiązaniu z parkingiem powinien być uporządkowany i rozwiązany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dotychczasowe rozwiązanie nie jest bezpieczne i funkcjonalne, wjazd jest zlokalizowany zbyt blisko zjazdu z obwodnicy Trójmiasta - dodaje.
Kolejny przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie na początku roku.

- W przyszłości zamierzamy ponowić przetarg, wówczas być może nieco zmienimy warunki dzierżawy, tak by skutecznie wyłonić dzierżawcę - zakończył Michalski.
Przypomnijmy, że wcześniej, od połowy lat 90. w tym miejscu również działała stacja benzynowa.

Czytaj także: Stacje benzynowe w dawnym Gdańsku

fot. Google Maps

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (98)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.