• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znowu ten żółty pył na karoserii

mJ
25 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (128)
Żółty, lepki pył na karoserii. Zmora właścicieli aut. Żółty, lepki pył na karoserii. Zmora właścicieli aut.

Wiosna rozkręciła się na dobre, a wraz z nią rozpoczął się sezon na... charakterystyczny żółty nalot na karoserii aut. Czym jest lepki pył i czy jest groźny dla powłoki lakierniczej?Ile razy w roku korzystasz z myjni automatycznej?

Maj to czas, kiedy kwitnie wiele roślin, w tym sosny i świerki. I to właśnie one odpowiadają za całe zamieszanie z żółtym osadem. Z tych kwitnących drzew pochodzą dokuczające właścicielom aut pyłki.

Problem pojawia się już zazwyczaj pod koniec kwietnia i może trwać nawet do połowy czerwca. Okres pylenia zależy oczywiście od pogody.

Pył, który przenoszony jest przez wiatr, osadza się na różnych powierzchniach, w tym także na karoseriach pojazdów. Po zmieszaniu z deszczem tworzy kleistą, niezbyt estetyczną maź. Ten sam osad widać także na brzegach kałuż czy chodnikach.

Żółty pył jest bolączką właścicieli aut, ale przede wszystkim alergików, którzy w okresie pylenia roślin po prostu cierpią.Aby utrzymać czyste nadwozie, trzeba by myć auto niemal codziennie. To syzyfowa praca. Pył, który nie jest groźny dla lakieru, najłatwiej schodzi przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej, ponieważ dość mocno przywiera do powłoki.

Jak zatem zabezpieczyć karoserię przed żółtym nalotem? Dobrym pomysłem będzie wosk, który sprawi, że nalot będzie słabiej przywierał. To ta tańsza opcja. Droższą będzie aplikacja powłoki ceramicznej, która efektywnie chroni karoserię i łatwiej z niej zmyć przywierający brud.Jak się pozbyć żółtego nalotu? Jak się pozbyć żółtego nalotu?
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakich samochodach aktualnie zdaje się egzamin na prawo jazdy kat. B w Trójmieście?

 

Najczęściej czytane