• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

1000 zł kary dla kierowcy BMW, który gwałtownie zahamował przed innym autem na obwodnicy

mJ
29 marca 2024, godz. 15:00 
Opinie (315)

Sąd Rejonowy w Gdyni nałożył karę na Rafała D., właściciela BMW, który pod koniec lutego na trójmiejskiej obwodnicy gwałtownie zahamował przed maską innego pojazdu. Auto rozbiło się o barierkę. Kara dla kierującego BMW to... 1 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.BMW wyhamowało przed innym autem na obwodnicy, a to rozbiło się o barierkę BMW wyhamowało przed innym autem na obwodnicy, a to rozbiło się o barierkę

Jak oceniasz karę dla kierowcy BMW?

19 lutego na trójmiejskiej obwodnicy w kierunku Gdańska, pomiędzy węzłami Chwarzno a Wielki KackMapka, doszło do groźnego zdarzenia, które zarejestrowała kamera pokładowa w samochodzie poszkodowanej kobiety.

Na filmie, który bardzo szybko obiegł sieć, widać, że kierowca BMW gwałtownie zahamował po tym, jak zajechał drogę innemu autu. Wyhamowany samochód rozbił się o barierkę.

Policjanci szybko ustalili tożsamość kierowcy, który nie zatrzymał się po tym, jak auto poszkodowanej kobiety uderzyło w barierkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie kierowcy do sądu. Mieli wnioskować także o cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

1 tys. zł karyPoznaliśmy karę, jaką gdyński sąd chce nałożyć na kierowcę BMW.

Wobec obwinionego w sprawie IX W 132/24 Sądu Rejonowego w Gdyni Rafała D. wydany został 13 marca 2024 r. wyrok nakazowy, którym wymierzono mu karę grzywny w kwocie 1 tys. zł. Wyrok ten nie jest prawomocny. Taki wyrok wydawany jest bez przeprowadzania rozprawy, tylko na podstawie analizy dokumentów i wysyłany stronom, które mają 7 dni, aby złożyć sprzeciw od tego wyroku, a wówczas Sąd rozpozna sprawę na rozprawie - wyjaśnia Mariusz Kaźmierczak, rzecznik prasowy SO w Gdańsku ds. karnych.


Zgłoś agresję na drodzePrzypominamy, że istnieje policyjna, elektroniczna skrzynka pocztowa, na którą można przesyłać materiały filmowe lub zdjęciowe z ujawnionymi naruszeniami przepisów ruchu drogowego.

Adres mailowy pomorskiej policji to stopagresjidrogowej@gd.policja.gov.pl.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (315)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Okrągły znak z czerwoną obwódką i białym tłem oznacza:

 

Najczęściej czytane