Wiadomości

stat

Będzie nowy parking na 100 aut przy UCK

Parking powstanie na widocznym za płotem terenie, naprzeciwko Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
Parking powstanie na widocznym za płotem terenie, naprzeciwko Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Teren przy ul. Smoluchowskiego zobacz na mapie Gdańska, naprzeciwko Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego zostanie zaadaptowany na parking. Powstanie tam ok. 100 miejsc postojowych. To powinno ułatwić zaparkowanie auta osobom korzystającym z wciąż rozbudowującego się szpitala.Masz problem z parkowaniem, gdy wybierasz się do publicznej instytucji?

tak, praktycznie zawsze 92%
czasami, ale coraz rzadziej 4%
nie, praktycznie nigdy 4%
zakończona Łącznie głosów: 2205
Znalezienie miejsca parkingowego pod Uniwersyteckim Centrum Klinicznym to wciąż niełatwe zadanie, mimo że kilka lat temu powstało ok. 200 dodatkowych miejsc wzdłuż górnego odcinka ul. Smoluchowskiego. Powodem jest wciąż rozbudowujące się Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, którego budowę poprzedziło powstanie Centrum Medycyny Inwazyjnej (gotowe w 2012 roku). Razem to ogromny kompleks szpitalny zobacz na mapie Gdańska, z którego na co dzień korzystają tysiące osób.

Na szczęście pacjenci i osoby ich odwiedzające zyskają nowe miejsce do parkowania. Po drugiej stronie szpitala wybuduje je prywatna spółka Wyspa Spichrzów Gdańsk, która została zwycięzcą przetargu ogłoszonego przez Gdański Ośrodek Sportu.

Szpitale w TrójmieścieNa terenie o powierzchni ok. 2,5 tys. m kw. powstanie parking na ok. 100 pojazdów. Zgodnie z zapisami musi on powstać w ciągu trzech lat od dnia podpisania umowy. Jednak może stać się to wcześniej, bowiem spółka złożyła pod koniec kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę.

Dzisiaj osoby, które załatwiają sprawy w szpitalu parkują wzdłuż niemal całej ul. Smoluchowskiego.
Dzisiaj osoby, które załatwiają sprawy w szpitalu parkują wzdłuż niemal całej ul. Smoluchowskiego. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl
Z działki już kilka lat temu zniknął też budynek stojący przy ulicy, więc zaadaptowanie terenu na parking nie powinno być skomplikowane i czasochłonne.

Dzierżawa ma obowiązywać maksymalnie przez 10 lat. Co miesiąc z tego tytułu GOS będzie otrzymywał 6 tys. zł netto.

Co ciekawe GOS poszukiwał chętnego do wydzierżawienia terenu przy ul. Smoluchowskiego już w 2016 roku. Wówczas mowa była o gruncie o powierzchni blisko 5,7 tys. m kw. Zgodnie z miejscowym planem mogły tam powstać budynki o funkcjach usługowych związanych ze sportem, rekreacją i turystyką. Mimo kilku prób, chętny się nie znalazł.

Najnowocześniejszy szpital w Polsce od środkaPrzypomnijmy, że parkowanie na terenie UCK jest płatne w godzinach 8-15. Opłata wynosi 8 zł za każdą rozpoczętą godzinę, a pierwsze 20 min jest bezpłatne.

Sprawdź się

Do którego koncernu należy marka Lexus?