• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czy można dostać mandat za parkowanie na linii?

mJ
15 czerwca 2023, godz. 06:00 
Opinie (116)
Parkowanie na linii. Tablice zamalowane zostały przez autora zdjęć, naszego czytelnika. Parkowanie na linii. Tablice zamalowane zostały przez autora zdjęć, naszego czytelnika.

Mandat za parkowanie na linii? Na parkingach w centrach miast, pod osiedlowymi blokami czy przy galeriach handlowych niechlujnie zaparkowane auta to widok, który nikogo raczej nie dziwi. Warto jednak wiedzieć, czy parkując auto z najechanym kołem na linię wyznaczającą miejsce parkingowe, możemy otrzymać mandat? Tak, pod warunkiem, że linie są... wymalowane.ŁOSIE NA DRODZE - NASZA GALERIA ZDJĘĆCzy zdarza ci się niechlujnie parkować swoje auto?

Ten artykuł to pokłosie naszej niedawnej publikacji na temat niepoprawnego parkowania w Centrum Witawa. Przypomnijmy, że nowy operator wprowadził nowe zasady korzystania z parkingu podziemnego. Pozostawienie auta z kołem najeżdżającym na linię oddzielającą dwa miejsca parkingowe może skutkować karą w wysokości 450 zł.

Mandat za parkowanie na linii?A jak jest "na mieście"? Czy w miejskiej strefie parkowania za pozostawienie auta z kołem najeżdżającym na linię wyznaczającą miejsce parkingowe narażamy się na mandat? Okazuje się, że tak.

Straż Miejska może nałożyć na kierowcę mandat za niestosowanie się do znaku P-18 "Stanowisko postojowe", zgodnie z art. 92 § 1 Kodeksu wykroczeń w związku z § 90 ust. 2-3 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Straż Miejska może ukarać kierowcę mandatem w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym - wyjaśnia Monika Domachowska, młodszy inspektor ds. kontaktu z mediami Straży Miejskiej w Gdańsku.


Strażnicy stosunkowo często otrzymują zgłoszenia związane z niestosowaniem się do znaku P-18. Stąd spora liczba podejmowanych w tym zakresie interwencji.

Problem w tym, że często dochodzi do sytuacji, gdy zastajemy parking wypełniony niechlujnie zaparkowanymi samochodami. Działa to trochę jak domino. Nie mając wyboru, musimy wpasować się w pozostawione nam miejsce. Nierzadko są to np. dwie połówki dwóch miejsc.

Od poniedziałku płatne parkowanie przy plażach i w Oliwie Od poniedziałku płatne parkowanie przy plażach i w Oliwie

Linie muszą być wymalowaneWarto podkreślić, że o takim wykroczeniu możemy mówić wyłącznie w przypadku, gdy na miejscu parkingowym są wymalowane białe linie. Jeśli są to linie ułożone np. z kostki brukowej - do wykroczenia nie dochodzi - dodaje.
Co ciekawe, choć oba auta zaparkowały na liniach wyznaczających miejsca - ich właściciele nie otrzymaliby mandatów. Linie muszą być wymalowane. Co ciekawe, choć oba auta zaparkowały na liniach wyznaczających miejsca - ich właściciele nie otrzymaliby mandatów. Linie muszą być wymalowane.


mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Ecoboost to silniki produkowane przez:

 

Najczęściej czytane