Wiadomości

Czy trzeba zakładać maseczkę w aucie?

Najnowszy artukuł na ten temat

Straż miejska będzie karać za brak maseczek

Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa w samochodach.
Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa w samochodach. fot. Galina Zhigalova / 123rf.com

Od czwartku, 16 kwietnia, obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Kierowcy zastanawiają się, czy będą musieli zasłaniać twarz także we własnym aucie?


Jak zapewnia Minister Zdrowia Łukasz Szumowski - w samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo często przebywamy w nim sami lub wśród osób, z którymi żyjemy na co dzień. Obowiązkowe zakrywania ust i nosa tyczy się transportu publicznego. Co ważne, do zasłonięcia twarzy - oprócz maseczek - można wykorzystywać np. chusty, szaliki czy kominy.

Minister Zdrowia jakiś czas temu w jednym z wywiadów dla radia RMF FM powiedział, że maseczki nie chronią osoby zdrowej przed zakażeniem. Teraz potwierdził te słowa.

Jeśli w tej kwestii nic się nie zmieniło, to po co w takim razie zakrywać usta i nos? Minister Szumowski wytłumaczył, że zasłaniając twarz, osoba chora, która może nie mieć żadnych objawów, będzie chroniła inne osoby przed zakażeniem. Zakrywanie ust i nosa nie chroni przed zakażeniem osoby noszącej maseczkę, ma chronić pozostałe osoby.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje

Opinie (106) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest CVT?