Wiadomości

stat

Czytelniczka: Eko-parking w Sopocie wcale nie taki darmowy

artykuł czytelnika

Pani Grażyna chciała w weekend skorzystać z darmowego i promowanego przez władze Sopotu parkingu przy Ergo Arenie zobacz na mapie Gdańska. Okazało się jednak, że w pobliżu odbywała się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych i za darmowy dotąd parking trzeba było płacić.Gdy wybierasz się na plażę w Trójmieście, najczęściej korzystasz z:

idę pieszo

21%

roweru

13%

komunikacji miejskiej

19%

auta

42%

taksówki

2%

meleksu

1%

docieram tam w inny sposób

2%
Oto jej relacja:

W sobotę i w niedzielę na sopockim hipodromie zagościła Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (zobacz naszą relację: Tysiące rasowych psów na hipodromie).

Z tej okazji wszystkie możliwe parkingi od strony ulicy Łokietka zobacz na mapie Sopotu zamieniono w maszynkę do zarabiania. Jednorazowy wjazd kosztował 10, a nawet 20 zł.

To, co wprawiło mnie w osłupienie, to fakt, że tak głośno reklamowana opcja pozostawienia za darmo samochodu przy Ergo Arenie w ten weekend była całkowicie niedostępna. Miasto Sopot wkłada dużo wysiłku i pieniędzy w promocję tego rozwiązania. Z grubsza chodzi o to, by ograniczyć liczbę aut w kurorcie, w czym ma pomagać ten parking i kursujące z niego na plażę meleksy.

W ubiegłym sezonie pomysł przyjął się średnio, więc w tym na dojazdach do Sopotu pojawiły się specjalne tabliczki na znakach drogowych, zapraszające do skorzystania z takiego rozwiązania.

Jak jednak ocenić pomysł pobierania opłaty za wjazd i niejako zawieszenie "na kołku" możliwości darmowego parkowania? Jeśli promuje się ten parking, a potem, w cały letni weekend zamienia się go w płatny, to można zaryzykować twierdzenie, że nie uda się tej opcji dobrze wypromować. Jeśli ktoś skuszony taką możliwością, zabiera całą rodzinę i wybiera się na sopocką plażę, a potem odbija się od przekreślonego zaproszenia do darmowego eko-parkowania, to z pewnością więcej nie będzie nawet próbował i podjedzie autem jak najbliżej plaży. I tak dobry pomysł i słabe wykonanie powodują w efekcie fiasko całego projektu.

Nie wiem, co na to włodarze kurortu, którzy chcą, by Sopot był miastem zrównoważonego rozwoju i by ograniczać ruch aut w mieście. Co ciekawe, miejsc na parkingach wzdłuż ogrodzenia hipodromu było dosyć i w ogóle nie było potrzeby, by zawieszać działanie Eco-Parkingu przy Ergo Arenie.

***


Regulamin parkingu dopuszcza jednak taką możliwość. W punkcie 15. czytamy, że "zastrzega się możliwość czasowego ograniczenia dostępności parkingu lub zmian w jego organizacji".

Regulamin przewiduje czasowe ograniczenie dostępności parkingu lub zmian w jego organizacji.
Regulamin przewiduje czasowe ograniczenie dostępności parkingu lub zmian w jego organizacji. www.sopot.pl/parking
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (127) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Cayenne i Macan to modele aut którego producenta?