• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: dlaczego kierowcy tak bardzo kochają lewy pas?

Piotr
3 stycznia 2023, godz. 06:00 
Opinie (426)

Widok samochodów kurczowo trzymających się lewego pasa to u nas norma. Jeden z czytelników portalu, pan Piotr, napisał do nas w tej sprawie. Zadał pytanie: dlaczego kierowcy tak bardzo kochają lewy pas?Dlaczego po obwodnicy tak wiele osób jeździ lewym pasem?

Poniżej publikujemy treść jego wiadomości do redakcji Trojmiasto.pl.

Kultura jazdy w Polsce leży - nie jest to nic odkrywczego. Nie wiem dlaczego, ale polscy kierowcy uwielbiają podróżować lewym pasem. Tak jakby jechanie prawym pasem było jakąś ujmą dla nich. Najgorsi są ci, którzy np. na dwujezdniowej drodze ekspresowej, na której dozwolona prędkość wynosi 120 km/h, jadą... 125 km/h, w porywach 130 km/h. I myślą sobie: jestem panem tej drogi. Tyle wygrać.

Zawsze przepuszczam jadących szybciejJa sam jeżdżę po Obwodnicy Trójmiasta z podobną prędkością i zdaję sobie sprawę, że za moment w moim wstecznym lusterku pojawi się auto jadące zdecydowanie szybciej. Ci kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, ale to ich sprawa, to oni ryzykują mandatem od policyjnej grupy Speed, ale dlaczego mam ich blokować? Dlatego po wyprzedzaniu, zgodnie z przepisami, staram się od razu zjeżdżać na prawy pas. To nic nie kosztuje, a przynajmniej lewy pas jest udrożniony. I nie robię tego dopiero, gdy widzę na swoim zderzaku rozpędzone auto, robię to zdecydowanie szybciej.

Za to mandatu nie dostaniesz. Choć przepis jest Za to mandatu nie dostaniesz. Choć przepis jest

Zawalidroga, egoista...U nas w Trójmieście o pustym lewym pasie nie ma mowy. Zdaję sobie sprawę, że w tygodniu rzeczywiście o to trudno, bo natłok pojazdów jest ogromny. Ale są dni i pory dnia, kiedy na obwodnicy ruch jest luźny, a mimo to jeden z drugim zawalidrogą jadą lewym pasem, podczas gdy prawy jest zupełnie pusty. Pełen egoizm. Tego już kompletnie nie rozumiem. Dlaczego tak się dzieje?

Pamiętajmy - w Polsce obowiązuje prawostronny ruch pojazdów.

Polscy kierowcy kochają lewy pas. Dlaczego? Polscy kierowcy kochają lewy pas. Dlaczego?
Piotr

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (426)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z tych polskich samochodów był produkowany w XXI wieku?

 

Najczęściej czytane