• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: kierowcy są coraz bardziej rozkojarzeni

Aleksander
14 września 2023, godz. 06:00 
Opinie (192)
Do mniej lub bardziej groźnych kolizji i wypadków na obwodnicy Trójmiasta dochodzi bardzo często. To zmora kierowców. Do mniej lub bardziej groźnych kolizji i wypadków na obwodnicy Trójmiasta dochodzi bardzo często. To zmora kierowców.

Często otrzymujemy od naszych czytelników listy dotyczące tematów motoryzacyjnych. Tym razem napisał do nas pan Aleksander, którego przeraża profil współczesnego kierowcy. Często rozkojarzony, niemyślący, nieuważny. Czy macie podobne obserwacje?RAPORT Z TRÓJMIASTA - bieżąca sytuacja na drogach, i nie tylkoCzy podczas prowadzenia auta korzystasz z telefonu komórkowego?

Poniżej prezentujemy list czytelnika, pana Aleksandra.

Sporo jeżdżę autem po Trójmieście. I chciałbym się podzielić pewnymi obserwacjami, które zapewne zaskoczeniem nie będą, ale myślę, że warto o tym dyskutować, by dążyć do jakiejkolwiek poprawy. Choć obawiam się, że to trochę przegrana sprawa.

Kierowcy są rozkojarzeniJestem mocno zaniepokojony tym, co się dzieje z dzisiejszymi kierowcami. Są przede wszystkim rozkojarzeni, przez co dochodzi do masy kolizji i wypadków. Chyba największą bolączką są telefony komórkowe - scrollowanie smartfona na czerwonym świetle czy w korku to już standard w... co drugim aucie. Problem pojawia się, gdy co drugi kierowca po to ustrojstwo sięga podczas prowadzenia pojazdu.

Ubolewam, ale zmuszony jestem do częstego korzystania z obwodnicy Trójmiasta. Ta droga jest prawdziwą zmorą. Codzienne kolizje, długie korki, paraliże... A to wszystko przez - moim zdaniem - rozkojarzenie kierowców. Na naszej "ekspresówce" jest bardzo gęsto, duży ruch, jazda na zderzaku, często spowolnienia ruchu - trzeba mieć oczy dookoła głowy, żeby nie doszło do nieszczęśliwego zdarzenia.

Zresztą bardzo często otrzymuję od Trojmiasto.pl powiadomienia o kolizjach czy wypadkach na obwodnicy, które w mgnieniu oka generują ogromne korki.

Dwa wypadki sparaliżowały obwodnicę. W sumie dziewięć aut Dwa wypadki sparaliżowały obwodnicę. W sumie dziewięć aut

Oczy dookoła głowySam ostatnio o mały włos nie uczestniczyłbym w takiej kolizji. Ruch przede mną dość gwałtownie wyhamował. Automatycznie włączyłem światła awaryjne, aby dać znać kierowcom z tyłu żeby zaczęli mocniej hamować. Kierowcy w trzech samochodach za moimi plecami właśnie tak zrobili, czwarty z impetem wbił się w hamujące auta. Na szczęście udało mi się uciec spod topora. Pozostałe trzy auta dostały. Powód? Domniewam, że rozkojarzenie spowodowane telefonem komórkowym.

W takich sytuacjach zawsze zaniepokojony patrzę w lusterko wsteczne, mając nadzieję, że wszyscy kierowcy widzą wyhamowanie ruchu. Niestety, tego typu sytuacja są coraz częstsze. Siedzenie na zderzaku w połączeniu z telefonem komórkowym - i o tragedię bardzo łatwo. Kiedyś było spokojniej, bo nie było też tylu "odwracaczy" uwagi kierowcy. Nie było smartfonów, nie było wielkich ekranów multimedialnych z masą funkcji i aplikacji.

Wyprzedzanie przed przejściem z sygnalizacją. Można czy nie? Wyprzedzanie przed przejściem z sygnalizacją. Można czy nie?

Mam też warażenie, że dzisiejszy kierowca jest po prostu słabszym kierowcą. Ma mniejsze umiejętności, gorzej przewiduje pewne sytuacje czy zagrożenia.

Drobny apel do wszystkich kierowców - skupmy się na prowadzeniu auta. Nie zerkajmy w telefon. W końcu każdy z nas chce szczęśliwie wrócić do domu, do rodziny.


Aleksander

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (192)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w herbie Abartha?

 

Najczęściej czytane