Wiadomości

stat

Kierowca ciężarówki niszczył znaki w centrum Gdyni

Zdarzenie zarejestrował czytelnik

Manewry kierowcy ciężarówki na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni zakończyły się zniszczeniem znaku, słupków i elementów infrastruktury. - We współpracy z policją będziemy chcieli pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności - zapewniają urzędnicy.Czy widząc podobne zdarzenia informujesz służby?

tak, zawsze 29%
czasami 16%
nie, szkoda czasu 55%
zakończona Łącznie głosów: 1974
Do zdarzenia doszło w piątek rano. Kierowca ciężarówki utknął, próbując skręcić z ul. Słowackiego w al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni.

Zniszczył przy okazji znaki drogowe i słupki ustawione na skrzyżowaniu, blokując przejście dla pieszych, które znajduje się w okolicach szkoły.

- Mój syn chodzi do pobliskiej szkoły. Gdyby znalazł się na pasach, kierowca pewnie by go nie zauważył i doszłoby do nieszczęścia - opowiada pani Joanna.
Manewry widać na filmie i zdjęciach czytelnika. Zdarzenie zgłosił strażnikom miejskim.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o 7:28. Na miejsce dotarliśmy dwie minuty przed godz. 8, ale sprawcy już nie było. Przekazaliśmy sprawę urzędnikom z Zarządu Dróg i Zieleni, którzy zajmują się dalej takimi sprawami, informując policję - wyjaśnia Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.

Nauka jazdy - kursy, szkołyCi potwierdzają, że z pomocą policji będą chcieli pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności. Pomóc ma m.in. miejski monitoring.

- To standardowa procedura w takich przypadkach - zapewnia Agata Grzegorczyk, rzecznik UM w Gdyni.

Opinie (609) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest PHEV?