Koniec Citroena w Gdyni. Zamiast ASO 11 nowy warsztat

Najnowszy artukuł na ten temat Nowy salon Land Rover i Jaguara otwarty
Centrum obsługi pojazdów Fred zamiast salonu i serwisu Citroena.
Centrum obsługi pojazdów Fred zamiast salonu i serwisu Citroena. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Od połowy września w Gdyni nie ma już salonu marki Citroen. Dealer ASO 11 zakończył działalność. Salon zlokalizowany przy al. Zwycięstwa 175Mapka przejęła niezależna firma Fred Centrum Obsługi Pojazdów.W ciągu ostatnich kilku lat głośno było wokół marki Citroen w Trójmieście. Zawirowania rozpoczęły się w roku 2016, po tym jak autoryzację Citroena straciła firma Auto-Postek. Wówczas jedynym trójmiejskim przedstawicielem tej francuskiej marki był dealer ASO 11 z Gdyni. I to przez dwa lata. W końcu, w 2018 roku na trójmiejskiej mapie motoryzacyjnej pojawiły się dwa nowe salony Citroena - JD Kulej w Rumi i Zdunek w Gdańsku. I aktualnie to jedyni przedstawiciele Citroena w Trójmieście.

Nieoficjalnie mówi się, że powodem rezygnacji ASO 11 z autoryzacji Citroena były niekorzystne warunki współpracy. Firma wypowiedziała umowę dealerską.

Trójmiejskie salony samochodowe


Co stało się z kompleksem ASO 11? Został wykupiony przez firmę Fred Centrum Obsługi Pojazdów. Właściciel warsztatu postanowił także przejąć większość załogi, która pracowała dla dealera Citroena.

W ciągu kilku tygodni zniknęły szyldy Citroena, kompleks został odświeżony, salon przearanżowany na punkt obsługi klienta, natomiast stanowiska serwisowe doposażono w nowszy sprzęt.

Warsztaty samochodowe w Trójmieście


Firma Fred debiutuje w Trójmieście, bo do tej pory kojarzona była przede wszystkim z miejscowością Bojano. Warsztat samochodowy w swojej ofercie ma m.in. serwis samochodowy, autoalarmy, pomoc drogową, sklep z częściami, samochody zastępcze oraz przegląd auta przed zakupem.

Czytaj także: Nowy salon Peugeota w GdańskuOpinie (89) 8 zablokowanych

 • Turbo kamera

  Chyba nie szkoda. Tam kiedys 2 babkom przy sprzedazy zamienili citroeny. Jeden byl chyba z silnikiem 1.1 a drugi 1.4.
  A winnego oczywiscie nie bylo.

  • 40 5

 • Ten salon Citroena był tam chyba ze 20 lat, pamiętam że naprawiałem tam swoje pierwsze auto.

  • 35 0

 • Zmieniamy się dla Was

  Pamiętam stare aso i byłem tam teraz po tych rewolucjach. Widać, że ktoś w końcu zna się na prowadzeniu nowoczesnego, profesjonalnego warsztatu. Odmienione i odświeżone biuro obsługi, lakiernia, stanowiska z nowymi podnośnikami i urządzeniami do geometrii 3D oraz wulkanizacją. No i odnowiona i ładnie wyglądająca myjnia ręczna. Polecam wszystkim.

  • 24 27

 • to, co napisałeś, wskazuje na wysoką estetykę, a jak z funkcjonowaniem to się okaże. Oby na plus. DObrych warsztatów nigdy za wiele.

  • 13 0

 • Czym się różni serwis autoryzowany od nieautoryzowanego? Cenami. To jedyne kryterium, które odróżnia

  takie dwa serwisy. Jeżdżę nowym autem, które w ramach gwarancji muszę serwisować w ASO, ale ostatnio wymieniałem klocki i tarcze hamulcowe i zdecydowałem się na wymianę w lokalnym warsztacie. Efekt? Efekt ten sam, co w ASO, tylko cena....o połowę, literalnie, niższa.

  • 76 6

 • Właściciele Skowroński i Gerlach w końcu poszli na emeryturę i sprzedali dawne ASO 11 w latach 90 odbywałem tam trzy letnie praktyki uczniowskie jako przyszły mechanik.W tedy była era malucha ,trabanta ,wartburga,Barkasa łada i tawria i wtedy to się tam naprawiało.Mechanicy elektrycy i blacharz super fachowcy dużo się nauczyłem od nich!!! Jak było już przez ostatnie 20 lat nie wiem ale wtedy dobra szkoła mechaniki.

  • 47 3

 • Różnica Aso a niezależny

  Nie ma różnicy pod warunkiem że takowy ma wyszkolony Zespół z doświadczeniem. Aso to wymieniacze części tam mechanicy nie myślą co i jak wymienić bo płatnikiem jest gwarant. W przypadku błędnej diagnozy wymieniają dalej bo jest płatnik. W serwisie niezależnym w większości pracują ludzie mający zdolności diagnozowania i myślenia bo płatnikiem jest zawsze Klient. Poza tym ceny w aso to kosmos nie polecam. Chyba że lubisz płacić dużo za np wymianę oleju i wizytę ponad 300 zł za godzinę wg normatywów a np w bmw 500 zł za 1rbg

  • 50 7

 • Żadna strata

  Citroen i tak nie ma nic do zaoferowania w chwili obecnej. Jeśli nawet jakiś model nas zainteresuje to oferta silnika czy pakiety wyposażenia odrzucają. Niestety bo kiedyś uwielbiały Citroeny.

  • 28 40

 • Efekt Macrona?

  • 14 4

 • kiedyś myślałem ze ASO jest pewniejsze w tym sensie

  że, jak trzeba reklamacje zlozyc na naprawę to to uznają. A prawda jest taka, ze ASO dojedzie Cie sztabem prawników jak będziesz miał jakiś problem do nich. Tak więc wolę kłóccić się z lokalnym mechanikiem. Rzecz jasna nie mówię tu o serwisowaniu najnowszej S klasy tylko raczej o pięcioletnim struclu-passacie

  • 19 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

MotoWOŚP - Pomagamy! 2022
MotoWOŚP - Pomagamy! 2022
imprezy i akcje charytatywne
sty 30
niedziela, g. 15:00
Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Czym jest immobilizer?

 

Najczęściej czytane