Wiadomości

Krótszy czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy

3-4 tygodnie wynosi średni czas oczekiwania na egzamin praktyczny na prawo jazdy w PORD.
3-4 tygodnie wynosi średni czas oczekiwania na egzamin praktyczny na prawo jazdy w PORD. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Nawet dwa miesiące - tyle jeszcze w grudniu ubiegłego roku wynosił czas oczekiwania na egzamin praktyczny na prawo jazdy. Mamy dobrą wiadomość - aktualnie na swoją kolej czeka się o połowę krócej. Druga ważna informacja jest taka, że od kwietnia wszystkie transakcje w PORD odbywać się będą w formie bezgotówkowej.Dzienny limit osób podchodzących do egzaminu praktycznego, stan epidemiologiczny, a także spore przesunięcia związane z zawieszeniem działalności Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego podczas pierwszego lockdownu - te trzy czynniki w dalszym ciągu wpływają na dłuższy czas oczekiwania na egzamin praktyczny na prawo jazdy. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku osoby przystępujące do egzaminu praktycznego musiały czekać na swoją kolej nawet dwa miesiące.

- Aktualny czas oczekiwania na egzamin teoretyczny to około 7 dni, natomiast w przypadku części praktycznej oscyluje on na poziomie 3-4 tygodni. Tyczy się to placówek w Gdańsku i w Gdyni - wyjaśnia Roman Nowak, dyrektor PORD w Gdańsku.
W PORD wprowadzane są rozwiązania mające na celu maksymalnie skrócić czas oczekiwania na egzamin.

- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja ta odbiega od standardu utrzymywanego w PORD, niemniej nie na wszystko mamy wpływ. Mimo to staramy się w miarę możliwości organizować dodatkowe egzaminy. Na bieżąco analizujemy plan ramowy, dostosowując go do aktualnego stanu kadrowego, który ze względu na panującą pandemię potrafi się dynamicznie zmieniać. Ponadto wydłużamy czas pracy egzaminatorów w dni powszednie, jak również egzaminujemy w niektóre niedziele. Ostatnio również zatrudniliśmy kolejnego egzaminatora - dodaje.

Czytaj także: Egzaminator PORD uratował życie potrąconemu pieszemuDruga ważna informacja jest taka, że od 1 kwietnia za egzamin czy kurs będzie można zapłacić jedynie bezgotówkowo.
Druga ważna informacja jest taka, że od 1 kwietnia za egzamin czy kurs będzie można zapłacić jedynie bezgotówkowo. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Za egzamin nie zapłacisz gotówkąIstotną zmianą, która wejdzie w życie od 1 kwietnia, będzie brak możliwości opłacenia gotówką egzaminów i szkoleń. Kasy w placówkach PORD zostaną zamknięte, a wszystkie transakcje odbywać się będą bezgotówkowo.

Osoba zapisująca się na egzamin będzie miała do wyboru dwie formy płatności: online za pośrednictwem portalu Info-Car lub poprzez dokonanie wpłaty/przelewu. Aby zapisać się osobiście na egzamin, należy przedstawić w biurze obsługi egzaminów potwierdzenie dokonania wpłaty/przelewu za egzamin. W tytule przelewu należy wpisać imię, nazwisko i numer PESEL osoby przystępującej do egzaminu.

Osoby zapisujące się na kurs/szkolenie również mają do wyboru dwie opcje dokonania wpłaty: online za pośrednictwem serwisu rezerwacyjnego Asysto lub poprzez dokonanie wpłaty/przelewu. Aby zapisać się osobiście na kurs/szkolenie, należy przedstawić w dziale szkoleń potwierdzenie dokonania wpłaty/przelewu za kurs/szkolenie.

Co ważne, od połowy kwietnia w biurze obsługi egzaminów oraz dziale szkoleń możliwa będzie płatność kartą.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (33)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Sprawdź się

Czerwone światło na sygnalizatorze świetlnym znajduje się: